ساوه در مرز وضعیت قرمز

ساوه در مرز وضعیت قرمز به گزارش آرایش عروس مرکزی سخنگوی دانشکده علوم پزشکی ساوه با تاکید بر اینکه ساوه در مرز قرار گرفتن در وضعیت قرمز کرونائی قرار دارد، اظهار داشت: محدودیت های کرونائی در این شهرستان باید افزایش یابد.دکتر محمود کریمی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تغییر وضعیت رنگ بندی شهر ساوه از زرد به نارنجی اظهار نمود: باتوجه به شرایط نارنجی کرونائی در ساوه و برای پیش گیری از قرمز شدن، از قرارگاه زیستی شهرستان و استان درخواست می شود، ممنوعیت تجمع در طبیعت، پارک ها و فضاهای سبز عمومی در روز سیزدهم فروردین را اعلام و اجرای آنرا الزام کند.

وی با اشاره به اینکه مطابق مصوبه ستاد ملی کرونا، در وضعیت نارنجی تنها فعالیت گروه های شغلی ۱ و ۲ مجاز است، اضافه کرد: اگر در رفتار خود تجدید نظر نکنیم و سبک زندگی خود و مراقبت از خودرا مطابق با ویروس جهش یافته انگلیسی تغییر ندهیم قرمز شدن ساوه دور از انتظار نیست.

معاون بهداشتی علوم پزشکی ساوه در ادامه با اشاره به بازگشت مسافران نوروزی در شهر مهاجرپذیر ساوه و شروع فعالیت رسمی صنایع و بنگاه های اقتصادی از ۱۴ فروردین ماه اظهار داشت: بازگشت مسافران نوروزی و کارگران شهرصنعتی نیازمند همکاری و همیاری همه ادارات و سازمان های مسئول برای غربالگری، آموزش و مراقبت از آنهاست تا وضعیت از کنترل خارج نشود.

وی در ادامه اظهار داشت: آمار بازدید مشترک کارشناسان علوم پزشکی ساوه با ادارات ذیربط همچون اصناف و صنعت و معدن مدتهاست که صفر بوده و لازم است که با کمک قرارگاه زیستی این بازدیدهای مشترک برای کنترل وضعیت کرونائی احیا شود تا نظارت ها پر رنگ تر و جدی تر دنبال شود. همین طور نرم افزار ماسک هنوز در هیچ اداره یا مکان عمومی ساوه نصب نشده و جدی تلقی نمی گردد که لازم است قرارگاه زیستی به طور جد به این مساله ورود کند.

دکتر کریمی با تاکید بر اجتناب از دورهمی ها، همکاری با تیم رهگیری بمنظور ارائه اطلاعات تماسهای خانوادگی و شغلی به مراقبین سلامت، مراجعه به نزدیک ترین پایگاه سلامت برای انجام تست کرونا با کمترین و کوچکترین علائم اضافه کرد: تا ۷۰ درصد جمعیت واکسینه نشوند باید رعایت پروتکل ها را جدی بگیریم. متاسفانه بررسی های میدانی در ساوه حاکی از کاهش ۵۰ درصدی رعایت پروتکل ها دارد و این پاس گل به ویروس فرصت طلب کروناست که در پیک بعدی لطمه های جدی تری نسبت به پیک قبلی وارد خواهد شد.

وی خواهان ساماندهی آرامستان های شهر ساوه شد و اضافه کرد: آرامستان ها در ساوه باید ساماندهی شوند. متاسفانه در پنجشنبه آخر سال با وجود تاکیدات قبلی برای بسته بودن آرامستان ها بجز آرامستان تحت پوشش شهرداری مابقی باز بوده و شاهد تجمعات فراوانی بودیم که لطمه زاست.

سخنگوی دانشکده علوم پزشکی در ادامه از ابتلای ۶۸ نفر به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در ساوه و زرندیه آگاهی داد و اضافه کرد: در طول این مدت ۳۹ نفر بوسیله تست PCR و ۲۹ نفر با تست سریع شناسایی و ۱۰ نفر نیز در بیمارستان بستری شدند.

وی اضافه کرد: بطور کلی از شروع شیوع بیماری کرونا تابحال ۱۴۱۷۴ نفر در دو شهرستان ساوه و زرندیه به این بیماری مبتلا شده و متاسفانه ۳۳۸ نفر جان باخته اند. هم اکنون ۳۶ نفر در بیمارستان بستری هستند که از این تعداد ۱۰ نفر در شبانه روز گذشته بستری شده اند و ۲ نفر جان خودرا از دست داده اند.

دکتر کریمی با اشاره به اینکه ۳۹ نفر در ساوه و زرندیه در شبانه روز گذشته به صورت قطعی از موارد مثبت جدید کرونا هستند، اضافه کرد: با وجود تاکید فراوان به رعایت قرنطینه توسط افراد مبتلا، همچنان شاهد شکستن قرنطینه توسط افراد مبتلا هستیم. برای رهایی از کرونا بیایید با رعایت اصول پیشگیری هر کدام از ما یک مراقب سلامت باشیم.

وی با اشاره به اینکه مراجعه دیرهنگام سبب شده حدود ۷۰ درصد بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه بستری شوند، اشاره کرد: برای کنترل اپیدمی کووید ۱۹ نیازمند همکاری بیشتر مردم در مراقبت از خود و ورود و کمک ادارات مسئول دیگر در حوزه کرونا هستیم.

منبع:

1400/01/10
23:31:57
5.0 / 5
647
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس