صحت و سقم انتقال ویروس انگلیسی به كاركنان هتلی در اهواز

صحت و سقم انتقال ویروس انگلیسی به كاركنان هتلی در اهواز به گزارش آرایش عروس رئیس جامعه هتلداران خوزستان می گوید: ادعای دانشگاه علوم پزشکی خوزستان در ارتباط با انتقال ویروس جهش یافته کرونا از یک مسافر عراقی به پرسنل یک هتل در شهر اهواز کذب است.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، بعد از اظهارات رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز درباره علت طغیان ویروس جهش یافته کرونا در استان خوزستان و چگونگی ورود آن از کشورهای عراق و هلند به این استان و انتقال این ویروس از یک مرد عراقی به چهار نفر از پرسنل (با خانواده) هتل محل اقامتش در اهواز، عبدالحمید حرمتی ـ رئیس جامعه هتلداران خوزستان ـ واکنش نشان داد و اظهار داشت: ادعا شده بود که یک میهمان مرد عراقی در یکی از هتل های اهواز به کرونای انگلیسی مبتلا بوده است. این خبر کاملا کذب است. طبق پیگیری هایی که جامعه هتلداران خوزستان انجام داد، مدیر هتلی که این ادعا در مورد آن مطرح شده بود، به دانشگاه علوم پزشکی استان رفت و پی گیر شد، اما مسؤولان دانشگاه هیچ مستندی نداشتند. هیچ سازمان دیگری هم مدرک و سندی در این ارتباط عرضه نداد و معلوم شد خبر از اساسا صحت نداشته و صرفاً طبق گزارش های شفاهی و کذبی انتشار یافته که پایه و اساسی نداشته است.
رئیس جامعه هتلداران خوزستان در ادامه اظهار داشت: هیچ کدام از هتل های استان خوزستان هیچ وقت هیچ بیمار کرونایی نداشته اند و جا دارد به اطلاع هموطنان برسانیم که هتل های این استان مانند همه هتل های کشور همواره در عالی ترین سطح ممکن پروتکل های بهداشتی را رعایت کرده و از این جهت هتل ها از امن ترین مراکز بهداشتی و مطمئن ترین اقامتگاه برای مسافران بوده اند.
حرمتی اضافه کرد: بار دیگر این ادعای همه هتلداران کشور را تکرار می کنم که هتل ها حتی از خانه ها هم امن تر و بهداشتی ترند، چون همه ملاحظات بهداشتی در آنها به صورت دقیق و موشکافانه رعایت می شود تا سلامت میهمانان تضمین شود.
وزارت صنعت هتل ها را در رسته صنایع به شدت صدمه دیده از شیوع کرونا قرار داده است. به قول رئیس جامعه هتلداران ایران تا آبان ماه سال ۹۹، نزدیک به ۳۰ درصد هتل ها تعطیل و دو سوم نیروی شاغل در این بخش بیکار شدند. در طول سال حدود ۲۰ درصد از ظرفیت هتل ها از مسافر پر بوده است.
وزارت بهداشت هم اخیرا انتشار ویروس جهش یافته کرونا از نوع انگلیسی را در استان خوزستان تایید کرده و عامل اصلی آنرا باز بودن مرز مشترک ایران و عراق و تردد مسافران از این نقطه دانسته است. درحال حاضر ۱۱ شهرستان خوزستان در وضعیت بسیار پرخطر و قرمز قرار گرفته اند، به صورتی که رئیس مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس از رئیس جمهور درخواست کرده دستور قرنطینه خوزستان به مدت دو هفته را صادر کند.
منبع:

1399/12/04
14:33:32
0.0 / 5
756
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس