در جدیدترین یافته پژوهشگران دانشگاهی؛

چگونگی كاهش حوادث قلبی عروقی در زنان تشریح شد

چگونگی كاهش حوادث قلبی عروقی در زنان تشریح شد آرایش عروس: جدیدترین یافته پژوهشگران پژوهشكده غدد درون ریز و متابولیسم دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی در طرح پژوهشی مطالعه قند و لیپید تهران كه برای بررسی عوامل خطر بروز بیماری های غیرواگیر در جمعیت 15 هزار نفری شرق تهران در طول قریب به دو دهه در حال انجام می باشد، منتشر گردید.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، مطالعه قند و لیپید تهران یك طرح پژوهشی مبتنی بر جمعیت است كه به بررسی عوامل خطر بروز بیماری های غیرواگیر در جمعیت پانزده هزار نفری شرق تهران در طول قریب به دو دهه پرداخته است و نتایج انتشار یافته از آن در قالب بیش از ۶۰۰ عنوان مقاله و گزارش علمی، سهم بسزایی در تولید و نشر دانش و ارتقای شاخص های پژوهشی و علمی كشور در حوزه بهداشت داشته است.
یكی از مطالعاتی كه به تازگی در قالب این پژوهش توسط مركز تحقیقات و پیشگیری از بیماری های متابولیك صورت پذیرفته، تعیین بروز و عوامل خطر فاكتورهای حوادث قلبی و عروقی زودرس نام دارد.
دكتر فرزاد حدائق، رئیس مركز تحقیقات و پیشگیری از بیماری های متابولیك و مجری این طرح درمورد یافته های این مطالعه كه بر مبنای نتایج ۱۲ساله بررسی بر روی جمعیت شرق تهران به دست آمده، اظهار نمود: میزان بروز حوادث قلبی عروقی زودرس در مردان حدود ۵ و در زنان حدود ۴ هزار شخص/ سال است.
وی توضیح داد: میزان پایین HDL-C، كلسترول بالا، كشیدن سیگار، فشارخون بالا و دیابت نوع ۲ از مهمترین عوامل قابل تغییر در میان مردان بوده و در مقابل دیابت نوع ۲، كلسترول بالا، اضافه وزن، فشارخون بالا و وضعیت پیش دیابتی از مهمترین عوامل قابل تغییر در زنان تحت مطالعه بوده است.
این فوق تخصص غدد اضافه كرد: انجام فعالیت فیزیكی به میزان ۳ بار در هفته توانسته است میزان بروز حوادث قلبی عروقی را در میان خانم ها به میزان ۳۳درصد كم كند كه بعنوان یكی از نتایج مهم این مطالعه است.
استاد دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی خاطرنشان كرد: با عنایت به روند فزاینده وضعیت پیش دیابت و اضافه وزن در جامعه، توجه به جامعه بانوان كه دارای این عوامل خطر هستند، از اهمیت قابل ملاحظه ای در سیاستگذاری های بهداشتی برخوردار می باشد.

وی همینطور تصریح كرد: آقایان باید نسبت به ترك سیگار، كنترل كلسترول و فشارخون بالا و هم قند خون خود اولویت بیشتر قائل شوند.
بر اساس اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، اهمیت مطالعه فوق در بومی بودن آن و قابلیت تعمیم به جمعیت ایران است تا بتوان با تاكید بر یافته های تحقیقاتی از این دست نسبت به شناسایی تفاوت های جمعیتی اقدام و در حوزه برنامه ریزی های بهداشتی توفیق بیشتری به دست آورد.
1396/10/03
14:53:28
5.0 / 5
4739
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس