مطالعات نشان می دهد؛

مصرف آسپرین در پیش گیری از سرطان روده در بزرگسالان تاثیر ندارد

مصرف آسپرین در پیش گیری از سرطان روده در بزرگسالان تاثیر ندارد مطالعه نشان میدهد که مصرف روزانه آسپرین خطر مبتلاشدن به سرطان روده بزرگ را در بزرگسالانی که پس از 70 سالگی آغاز به مصرف آن می کنند، کاهش نمی دهد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، یک مطالعه جدید نشان داده است که اگر افراد پس از ۷۰ سالگی بطور منظم آسپرین مصرف کنند هیچ محافظتی در مقابل سرطان روده بزرگ وجود ندارد. با این وجود اگر آسپرین پیش از ۷۰ سالگی شروع شود و ادامه یابد، چنین تأثیر حفاظتی وجود دارد.
استفاده منظم از آسپرین فواید آشکاری در کاهش بروز سرطان روده بزرگ در میانسالان دارد، اما همین طور خطراتی مانند خونریزی دستگاه گوارش را نیز به همراه دارد.
تیمی از دانشمندان بیمارستان عمومی ماساچوست، داده های دو مطالعه متشکل از بیش از ۹۴، ۵۰۰ شرکت کننده را که بیش از ۳۵ سال آسپرین مصرف کرده بودند مورد بررسی قرار دادند.
محققان دریافتند استفاده منظم از آسپرین با کاهش خطر ابتلاء به سرطان روده بزرگ در افراد ۷۰ ساله یا بالاتر ارتباط دارد. با این وجود، این مزیت فقط در میان افرادی که مصرف آسپرین را پیش از ۷۰ سالگی آغاز نموده بودند قابل توجه بود. به نظر نمی رسد افرادی که از سن ۷۰ سالگی به بالا، بطور منظم از آسپرین استفاده می نمایند فایده زیادی ببرند.
«اندرو چان»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «شواهد قابل توجهی وجود دارد که نشان میدهد آسپرین می تواند از سرطان روده بزرگ در بزرگسالان ۵۰ تا ۷۰ ساله جلوگیری کند. اما هنوز مشخص نیست که آیا این اثر در بزرگسالان مسن تر نیز مشابه است.»
این باور وجود دارد که آسپرین ماده ای است که از سرطان روده بزرگ (کلورکتال) پیشگیری می کند. هم اکنون این دارو به سبب اثر محافظتی در مقابل بیماریهای قلبی، برای افراد ۵۰-۵۹ ساله سفارش می شود.
مطالعه حاضر تأیید می کند که شروع آسپرین در سنین بالاتر با خطر کمتر ابتلاء به سرطان روده بزرگ ارتباطی ندارد. با این وجود، در صورت شروع در سنین پایین، مصرف مداوم آسپرین یک مزیت بالقوه دارد. بگفته پژوهشگران، این نتایج به شدت نشان میدهد که یک اختلاف بیولوژیکی بالقوه در اثر آسپرین در سنین بالاتر وجود دارد که نیاز به تحقیقات بیشتر دارد.

1399/11/05
14:19:59
0.0 / 5
1019
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دارو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس