ارتباط پیاده روی با كاهش استرس ناشی از كار

ارتباط پیاده روی با كاهش استرس ناشی از كار به گزارش آرایش عروس محققان ژاپنی رابطه احساس انسجام (نشانگر توانایی مقابله با استرس) و دفعات راه رفتن در طبیعت یا فضای سبز را به منظور یافتن روشی آسان برای مهار استرس در محیط کار بررسی کردند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، استرس ناشی از کار کردن به مبحث جهانی در حوزه سلامت عمومی تبدیل گشته است. استرس بر سلامت روحی و جسمی تأثیر گذاشته و همینطور می تواند به بهره وری صدمه رسانده و منجر به ضرر اقتصادی شود.
نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است افراد شاغل که به صورت منظم در طبیعت یا فضای سبز قدم می زنند امکان دارد از توانایی بیشتری برای مقابله با استرس برخوردار باشند.
یافته های محققان ژاپنی حاکی از فوائد پیاده روی در فضای سبز شهری یا جنگل ها برای کمک به مدیریت استرس است. پیاده روی در جنگل/ فضای سبز حداقل یک مرتبه در هفته با تقویت احساس انسجام ارتباط دارد.
در این بررسی محققان به ارزیابی میزان احساس انسجام، خصوصیت های جمعیتی و عادت به پیاده روی در فضای سبز پرداختند. در این مطالعه اطلاعات در ارتباط با بیشتر از 6000 کارگر ژاپنی 20 تا 60 ساله مورد استفاده قرار گرفته است.
محققان مشاهده کردند: افرادی که به صورت مرتب در طبیعت یا فضاهای سبز پیاده روی می کنند در بررسی شاخص احساس انسجام عملکرد بهتری دارند. احساس انسجام نشانه توانایی ذهنی در درک و مواجهه با استرس است.
به گزارش آرایش عروس به نقل از timesnownews، محققان ژاپنی تاکید کردند: با عنایت به این که استرس در محل کار موضوعی مهم می باشد شناسایی فعالیت های روزمره که سبب افزایش شاخص احساس انسجام می شوند، مفید می باشد و پیاده روی در طبیعت یکی از آنهاست.
منبع:

1399/10/28
17:36:16
0.0 / 5
1025
تگهای خبر: استرس , سلامت , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس