محققان توصیه می كنند؛

تاثیر ورزش در كاهش ریسك دیابت حاملگی

تاثیر ورزش در كاهش ریسك دیابت حاملگی آرایش عروس: برمبنای یک مطالعه جدید، زنان حاملگی که در سه ماهه اول حاملگی بیشتر ورزش می کنند در معرض خطر کمتر مبتلاشدن به دیابت حاملگی قرار دارند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، تجزیه و تحلیل پژوهشگران دانشگاه تنسی آمریکا نشان داد که خطر کمتر ابتلاء به دیابت حاملگی با حداقل ۳۸ دقیقه ورزش با شدت متوسط در روز ارتباط دارد. درحالیکه سفارش فعلی بر ورزش روزانه حداقل ۳۰ دقیقه به مدت ۵ روز در هفته تاکید دارد.
«سامانتا ارلیچ»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «ما می دانیم که ورزش برای زنان حامله سالم بی خطر و مفید می باشد. این نتایج نشان میدهد که ورزش برای جلوگیری از دیابت حاملگی مفید می باشد، بااینکه برای بهره مندی از این مزیت باید کاری بیش از آنچه هم اکنون سفارش شده است صورت گیرد.»
دیابت حاملگی به دیابتی گفته می شود که برای نخستین بار در دوران حاملگی تشخیص داده می شود. این عارضه می تواند مشکلات جدی سلامت همچون عوارض حاملگی و عوارض زایمان و همین طور افزایش ریسک ابتلاء به دیابت در مادر و کودک را در آینده بوجود آورد.
مطالعه مشاهده ای برمبنای میزان خودگزارش دهی زنان در سه ماهه اول حاملگی انجام شد. این مطالعه نشان داد که ورزش روزانه حداقل ۳۸ دقیقه، ریسک ابتلاء به دیابت حاملگی را ۲.۱ مورد در هر ۱۰۰ زن و خطر قند خون غیرطبیعی را ۴.۸ مورد در هر ۱۰۰ زن می کاهد.
ارلیچ در ادامه می افزاید: «ما می دانیم که از هر ۱۰۰ زن، ۶ تا ۱۰ زن به دیابت حاملگی مبتلا می شوند. اگر فعالیت بیشتر می تواند این میزان را به دو زن در هر ۱۰۰ کم کند، بسیار پرفایده است.»


منبع:

1399/10/26
23:52:13
0.0 / 5
1157
تگهای خبر: بارداری , دیابت , زنان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس