رئیسی عنوان كرد؛

واكسن كرونا برای ایران چند دلار تمام می شود

واكسن كرونا برای ایران چند دلار تمام می شود به گزارش آرایش عروس سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، به تشریح وضعیت بیماری کرونا، زمان دسترسی به واکسن و...، پرداخت.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، علیرضا رئیسی، روز یکشنبه در نشست خبری که به صورت مجازی برگزار شد، در واکنش به برخی ادعاها در خصوص اینکه گفته می شود در تست واکسن ایرانی از آب مقطر استفاده شده است، اظهار داشت: باید دید این حرف ها را چه کسانی مطرح می کنند. زیرا، ایران سابقه صد ساله در واکسن سازی دارد.
وی ضمن اشاره به کشورهایی که ساخت واکسن کرونا را دنبال می کنند، اضافه کرد: جالب است که چرا از آنها اسمی برده نمی گردد.
رئیسی در مورد زمان دسترسی به واکسن ایرانی، اظهار داشت: این واکسن هم مثل سایر جاهای دیگر باید فازهای بالینی را پشت سر بگذارد و به نظر می آید در بهار ۱۴۰۰ بتوان واکسن را تولید کرد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، در ارتباط با عوارض آلودگی هوا در ایام کرونایی، اظهار داشت: آلودگی هوا در انتشار ویروس تأثیر ندارد، اما می تواند وضعیت بهبودی افراد مبتلا به کرونا را به تاخیر بیاندازد و حال بیماران را بدتر کند.
رئیسی تصریح کرد: میزان کشندگی کرونا در هوای آلوده حدود ۸ تا ۹ درصد بیشتر می شود.
وی ضمن اشاره به وضعیت مطلوب کرونا در کشور، اظهار داشت: متاسفانه وقتی شرایط عادی می شود، نگرانی های ما بیشتر می شود.
رئیسی اضافه کرد: با عنایت به فصل سرما و بسته ماندن در و پنجره ها و نبود تهویه مناسب، از مردم درخواست می نماییم از دورهمی ها اجتناب کنند.
وی افزود: یکی دیگر از نگرانی های ما، آغاز سفرها در وضعیت عادی انگاری شرایط کرونایی است که می تواند باردیگر منجر به تشدید بیماری شود. لذا، از هموطنان درخواست می نماییم که فعلا از رفتن به سفر اجتناب کنند.
به گفته رئیسی، هم اکنون حدود ۴۰۰ شهر در وضعیت زرد و ۴۳ شهر در وضعیت نارنجی قرار دارند.
رئیسی در مورد زمان دسترسی به واکسن خارجی، اضافه کرد: بر مبنای صندوق کواکس، کشورها برای دسترسی به واکسن طبقه بندی می شوند. آنچه مسلم است، امیدواریم تا پیش از آخر سالجاری، بتوانیم تعدادی واکسن جهت استفاده گروه های در اولویت، دریافت نماییم.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، در ارتباط با قیمت واکسن خارجی، اظهار داشت: قیمت واکسن های خارجی بین ۲.۱۹ تا ۴۴ دلار متغیر خواهد بود و این بسته به نوع کشور، فرق می کند.
وی افزود: واکسن خارجی برای ما کمتر از ۱۰ دلار خواهد بود.
رئیسی ضمن اشاره به درخواست ۱۵.۸ میلیون دوز واکسن از جانب ایران، اظهار داشت: کارهای انتقال ۵۲ میلیون دلار پول خرید واکسن در حال نهایی شدن است.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، در پاسخ به این سوال که چه مقدار واکسن با کدام اولویت ها نیاز داریم، اضافه کرد: اولویت ها و نیازهای اولیه به واکسن در چارچوب یک نرم افزار آماده شده و مشخص گردیده هر شهر کشور چند دوز واکسن باید دریافت کند.
وی ضمن اشاره به نخستین گروه اولویت های دریافت واکسن، اظهار داشت: اگر افراد سالمند را بالای ۶۰ سال محاسبه نماییم، ۸ میلیون نفر سالمند خواهیم داشت. بقیه گروه های در اولویت به ترتیب شامل کادر بهداشت و درمان، بیماران سرطانی، جانبازان با درصد بالا، افرادی که کارهای پرریسک دارند و مشاغلی مثل معلمان، نیروهای انتظامی و...، در مجموع حداقل ۲۱ میلیون نفر باید واکسن را دریافت نمایند.
رئیسی تصریح کرد: با عنایت به این که تزریق واکسن برای هر نفر دو دوز خواهد بود، ازاین رو به ۴۲ میلیون دوز واکسن نیاز داریم.
وی در ارتباط با زمان لغو محدودیت های تردد، اظهار داشت: محدودیت ها تا زمانی ادامه دارد که موثر باشد. فصل زمستان خصوصیت های خاصی دارد و با عنایت به سرد بودن هوا در و پنجره بسته است، تهویه مناسب وجود ندارد و اگر دورهمی اتفاق بیفتد، میزان انتشار بیماری بالا می رود. حال این محدودیت در این شرایط می تواند در کاهش دورهمی های خانوادگی موثر باشد و ادامه خواهد داشت. قبلا در شهرهای قرمز این محدودیت وجود داشت و پیشنهاد دادیم در شهرهای زرد هم صورت گیرد و به عبارتی در کل کشور محدودیت تردد شبانه از ساعت ۹ شب به بعد انجام می شود. ازاین رو فکر می کنم محدودیت های تردد شبانه تا آخر سال جاری ادامه یابد.
رئیسی در پاسخ به سوالی درباره آزمون های مدارس به صورت حضوری، اضافه کرد: در این حوزه چند پیشنهاد وجود داشت؛ یکی بحث بازگشایی برای پایه های اول و دوم بود که به صورت حضوری باشد که در کمیته تخصصی ستاد ملی رد شد. درباره آزمون ها دو اقدام انجام شده؛ یکی به ستاد استانی ستاد مقابله با کرونای استان ها واگذار کردند تا آزمون هایی که جنبه امتحان نهایی دارد با اجرای شیوه نامه ها و رعایت پروتکل ها بتوانند برگزار کنند. البته تا جای ممکن آنلاین برگزار کنند. البته در دانشگاه ها اصلا اجازه برگزاری آزمون ها به صورت حضوری را نمی دهیم. چونکه بحث خوابگاه وجود دارد و ما از خوابگاه می ترسیم که منجر به انتشار بیماری می شود، اما دانش آموز بومی همان شهر است و یک کلاس ۲۰ نفره می تواند با رعایت کامل پروتکل ها و با تعداد محدود دانش آموزان در کلاس ها آزمون را انجام دهد. البته ستاد استانی باید در این حوزه تصمیم بگیرد. بحث آزمون حضوری با رعایت شیوه نامه ها به شرط رعایت پروتکل ها در حوزه امتحانات نهایی مشکلی ندارد.

1399/10/15
01:08:53
0.0 / 5
1205
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس