وزیر بهداشت عنوان كرد؛

اعمال هوشمند محدودیت های كرونائی

اعمال هوشمند محدودیت های كرونائی وزیر بهداشت، با اشاره به رصد هوشمند ویروس در مناطق مختلف کشور، نسبت به آلوده شدن زنجیره سبز مناطق شمالی هشدار داد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، سعید نمکی، بعدازظهر چهارشنبه در ارتباط زنده خبری به دستاوردهای گام چهارم بسیج ملی مدیریت و کنترل اپیدمی کووید ۱۹ که به شیوه محله و خانواده محور اجرا می شود اشاره نمود و اظهار داشت: خوشبختانه با اجرای این برنامه توانسته ایم میزان مرگ های روزانه که به ۵۰۰ مورد رسیده بود را به کمتر از ۳۰۰ مورد در روز کاهش دهیم. البته این به مفهوم این نیست که روزهای غم انگیز کرونائی را پشت سر گذاشتیم. برای اینکه مرگ یک شهروند برای ما ملال آور و اندوهناک است.
وی با اشاره به کاهش ورودی بیمارستانها گفت: پس از اجرای محدودیت های اول آذر بطور متوسط ۳۰ درصد از تخت های کرونائی کمتر از قبل شده و همین مسئله موجب گردیده کادر درمان نفسی تازه کنند.
وزیر بهداشت با بیان اینکه امروز میزان تست ها به حداقل ۷۰ هزار مورد در روز رسیده است اظهار داشت: ظرف روزهای آینده تعداد تست ها به حداکثر ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار مورد خواهد رسید.
وی با اشاره به افزایش روند بیماریابی با تعداد تست های بیشتر اظهار داشت: این بیماریابی سبب شده تعداد بیماران بدحال که به بخش های آی سی یو می روند کمتر شود.
نمکی اضافه کرد: آنطور که نهادهای بین المللی پیش بینی کرده بودند امروز می بایست میزان مرگ و میر بیماران کرونائی در ایران به بالای ۱۱۰۰ مورد در روز برسد که خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته توانسته ایم این تعداد را به زیر ۳۰۰ مورد رسانده و امیدواریم این روند نزولی همچنان ادامه یابد.
وزیر بهداشت در ادامه به وضعیت شهرهای قرمز، نارنجی و زرد اشاره نمود و گفت: در روز اول آذر ما ۱۶۰ شهر قرمز کرونائی داشتیم که این تعداد در ۱۱ آذر به ۶۴ شهر قرمز و ۲۷۹ شهر نارنجی و در روز ۱۹ اذر به ۳۴ شهرستان قرمز، ۲۶۰ شهر نارنجی و ۱۵۴ شهر زرد تغییر یابد.
نمکی با عنوان این مطلب که در اول آذر تقریباً تمام نقاط کشور قرمز بود، افزود: هم اکنون بیشتر نقاط کشور به سمت زرد شدن می رود.
وی همین طور به رصد هوشمند بیماری کرونا در شهرهای قرمز اشاره نمود و اظهار داشت: با رصد هوشمند می توانیم هر لحظه برای اعمال محدودیت ها تصمیم بگیریم و سراغ شهرهای دیگر نرویم و بی مورد محدودیت ایجاد نکنیم.
نمکی با اشاره به خطرناک بودن عادی انگاری شرایط کرونائی کشور اشاره کرد: متأسفانه روستاهای پاک در استان های شمالی کشور گرفتار این ویروس شده اند بطوریکه در مناطق ترکمن نشین گلستان و در ارتفاعات مازندران و استان گیلان شاهد وضعیت خطرناکی هستیم. بطوریکه زنجیره سبز شمال کشور آلوده به ویروس شده است.
وی همین طور به وضعیت استان های جنوبی اشاره نمود و اضافه کرد: برای استان های جنوبی نگران شرایط پس از فرونشست آب های آلوده هستیم که امیدواریم با مراقتب های بهداشتی از رروز بیماریهای روده ای جلوگیری شود.
وزیر بهداشت در آخر به دستور رئیس جمهور برای تهیه واکسن کویید ۱۹ اشاره نمود و گفت به زودی وادات این واکسن و تزریق آن برای گروههای لطمه پذیر خواهیم بود.

1399/09/20
15:48:37
5.0 / 5
1143
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , بینی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس