در وبینار زنان و خانواده مطرح شد

ریسك مبتلا شدن به كرونا در زنان و مردان یكسان است

ریسك مبتلا شدن به كرونا در زنان و مردان یكسان است یك متخصص زنان درباره خطر فوت در اثر كرونا در افراد مبتلا به سرطان اظهار داشت: مبتلایان به سرطان جزو گروه های پر خطر محسوب می شوند و خطر فوت در اثر كرونا در این افراد شش تا هفت درصد است، ازاین رو رعایت پروتكل ها در این افراد و اعضا خانواده شان بسیار اهمیت دارد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، مهراندخت عابدینی در وبینار زنان و خانواده درباره سلامت باروری زنان در دودان کرونا اظهار نمود: بحث ناباروری از نظر اغلب مجامع بعنوان مباحثی که نمی توان آنها را به تاخیر انداخت، مطرح است. ازاین رو در دوران شیوع کووید۱۹ مراکز عرضه دهنده خدمات به این زنان با ایجاد اولویت بندی برای تخمک گیری و فریز و... به فعالیت خود ادامه می دهند.
وی با اشاره به اینکه در مراکز درمان ناباروری به رجوع کنندگان فرمی برای پر کردن جهت اطلاع از وضعیت سلامتی و عدم مبتلا شدن به کرونا داده می شود، افزود: انتظار داریم هر فردی خودش ارزیابی کننده وضعیت خودش باشد، اگر فردی کاندید IVF است، این مساله اهمیت دارد که در شروع دارو درمانی هیچ نشانه ای از مبتلا شدن به کرونا نداشته باشد. ازاین رو خود افراد و خانواده شان باید نکات ایمنی را رعایت نمایند تا در روز تخمک گیری مبتلا به کرونا نباشند.
یه گفته عابدینی، دستورالعمل های زیادی برای رعایت پروتکل های بهداشتی در مراکز ناباروری عرضه شده است که شامل بخش های مختلف نظیر پذیرش، آزمایشگاه و... است. همینطور مهم ترین نکته رعایت پروتکل های بهداشتی توسط خود بیمار و اطرافیان او است.
به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، همینطور خانم دکتر کیانوش کمالی - متخصص عفونی با اشاره به اینکه ریسک مبتلا شدن به کرونا در زنان و مردان یکسان است، اظهار داشت: ریسک عوارض کرونا برای اقایان بیشتر از خانم ها است، اما خانم ها بیشتر از آقایان درگیر عوارض سلامت روانی در دوران کرونا می شوند؛ بگونه ای که عوارض روانی ناشی از کرونا در زنان ۳ برابر مردان است.
کمالی در وبینار زنان و کرونا با اشاره به اهمیت خودمراقبتی در دوران کرونا اظهار نمود: خودمراقبتی دانشی آموخته شده توامان با مسئولیت است که فرد مسئولیت مراقبت از خود، خانواده و جامعه را بر عهده می گیرد.
وی افزود: با عنایت به تحقیقات انجام شده در دوران شیوع کووید ۱۹ زنان بیشتر از مردان شغل خویش را از دست داده اند، درجریان کووید ۱۹ فشار بالای روانی بر آنها تحمیل شده است، علاوه بر بار سنگین شستشو و ضد عفونی منزل، مسئولیت مراقبت از فرزندان و مراقبت از اعضای خانواده که مبتلا به کرونا شدند هم بر عهده زنان افتاد.
به قول کمالی، ۷۰ درصد از کارکنان بهداشتی درمانی را در دنیا خانم ها می سازند و در این زمان آنها هم فشارهای روانی بالایی را متحمل شده اند.
وی افزود: حضور بیش از اندازه داخل خانه نشان داده است که مسئله خشونت های خانگی ضد زنان تشدید شده است. همینطور خانم ها بیشتر از مردان به ارتباطات اجتماعی وابسته اند و با دوری از این ارتباطات در دوران انتشار کرونا فشارهای روانی حاکم بر آنها افزایش یافت.
به قول این متخصص عفونی، خانم ها بیشتر از آقایان گرفتار افزایش وزن هستند و در دوران شیوع کووید ۱۹ با عنایت به محدودیت تردد در بیرون از خانه و محدودیت فعالیتهای ورزشی، عوامل خطر چاقی افزوده می شود و زمینه بیماری های قلبی عروقی و استخوانی برایشان افزوده می شود.
او در آخر اضافه کرد: خودمراقبتی تمامی ابعاد مراقبت را در بر می گیرد و شامل حفاظت از سبک زندگی سالم، تغذیه سالم، فعالیت بدنی و حفظ ارتباطات با افراد و.. می شود. همینطور مهم ترین نکته در این دوران این است که افراد خانواده حمایت خویش را به زنان نشان دهند و در مسئولیت های خانه به او کمک کنند تا اندکی از این فشار روانی متحمل بر زنان کاسته شود.1399/07/30
22:43:57
5.0 / 5
1594
تگهای خبر: بدن , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس