نمكی در گفتگو با خبرنگاران مطرح كرد؛

آغاز مرحله آزمایش انسانی واكسن كرونا از اواسط آبان

آغاز مرحله آزمایش انسانی واكسن كرونا از اواسط آبان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت: واكسن ایرانی كرونا مراحل آزمایش حیوانی را طی كرده و از اواسط آبان ماه سال جاری وارد مرحله آزمایش انسانی می شود.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، سعید نمکی قبل از ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران تصریح کرد: شیوه ساخت واکسن کرونا را با سازمان جهانی بهداشت مطرح کرده ایم و در آینده نزدیک خبرهای خوبی در این خصوص خواهید شنید.
نمکی با اشاره به اینکه اواسط آبان ماه سال جاری واکسن کرونا به صورت آزمایش روی انسان انجام می گیرد، افزود: مراحل تست واکسن کرونا با ۴ یا ۵ گروه در کشور در حال دنبال شدن است.
وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه واکسن ایرانی کرونا مراحل آزمایش حیوانی را طی کرده است، اضافه کرد: هم اکنون ۳ گروه از ۵ گروه مورد آزمایش بر مبنای استانداردهای اعلام شده جهانی در حال انجام اقدامات لازم هستند و تابحال پیشرفت خوبی داشته اند.
نمکی تصریح کرد: اگر ویروس کرونا گرفتار تغییرات بنیادین نشود و تغییر رفتار ندهد، امیدواریم در ایام آینده بتوانیم با آزمایش واکسن وارد فاز جدیدی از مراحل درمانی کرونا شویم.
وزیر بهداشت در پاسخ به سوالی در مورد مشکل تأمین انسولین برای بیماران دیابتی در کشور، عنوان کرد: هم اکنون مشکلی برای تأمین انسولین نداریم و افراد متقاضی با کارت ملی می توانند مراجعه نموده و انسولین مورد نیاز را دریافت نمایند.
نمکی با اشاره به اینکه سال جاری میزان انسولین بیشتر از سال های گذشته وارد کشور شده است، اظهار داشت: هم اکنون نوع اول انسولین در کشور به میزان زیادی وجود دارد و کمبودی در این خصوص نداریم.
وی در پاسخ به سوالی در زمینه کمبود امکانات بیمارستانی در کشور و استان آذربایجان غربی در زمینه مداوای بیماران کرونایی، اظهار داشت: هیچ کم و کاستی در بخش بیمارستان و هم تجهیزات و امکانات درمانی نداریم.
نمکی عدم همراهی و قانون شکنی از جانب برخی افراد در کشور در مورد رعایت نکردن موارد بهداشتی را از مشکلات پیش روی مدیریت بیماری کرونا بیان و تصریح کرد: متأسفانه شاهد می باشیم با وجود هشدارهای فراوان افرادی دستورالعمل های بهداشتی را رعایت نمی کنند و یکی از عوامل این مورد عدم برخورد قانونی با هنجارشکنان است.
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه گزارشات همه استان ها رصد می شود، اظهار داشت: متأسفانه شاهد آمارهای نگران کننده ای در زمینه شیوع کرونا در آذربایجان غربی هستیم.
کمبود دستگاه ونیتلاتور در بیمارستان ها نداشته ایم
نمکی اضافه کرد: هیچ بیمار، هیچ قومی در هیچ استانی در پشت در بیمارستانها به علت کمبود تخت و دستگاه ونیتلاتور نداشته ایم.

1399/07/29
23:26:20
5.0 / 5
1601
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس