رئیس شورای عالی نظام پزشكی:

كودكان در دوران كرونا بیشتر صدمه می بینند

كودكان در دوران كرونا بیشتر صدمه می بینند به گزارش آرایش عروس رئیس شورایعالی نظام پزشكی، اظهار داشت: در دوران پساكرونا معضلات بسیاری در جامعه به خصوص جامعه كودكان خواهیم داشت.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، مصطفی معین، اضافه کرد: متأسفانه با این که ۱۰ درصد از مبتلایان به بیماری کرونا کودکان هستند ولی صدمه پذیری آنها از هر گروه سنی بیشتر است، چون کودکان از هر نظر در رشد و نمو هستند، امکان دارد این شرایط ناگوار را تحلیل کنند و اضطراب خانواده را درک کنند. به همین خاطر گرفتار اضطراب می شوند.
وی افزود: اگر در جامعه ای با مسائل علمی برخورد شود، می توانند از پس مشکلات بربیایند. اگر از امکان آموزش مجازی به خوبی استفاده شود، امکان دارد از صدمه پذیری این نسل جلوگیری نماییم. در یک دوره خاص هستیم که از خانواده تا سیستم مدیریتی باید آنرا جدی بگیریم تا بتوانیم با تدبیر و هماهنگی این بحران را پشت سر بگذاریم.
معین اضافه کرد: کودکان در مرز صدمه پذیری بسیاری قرار دارند، این نسل قدرت اطرافشان را در شرایط فاجعه بار کرونا ندارند، در اینجا نقش پدر و مادر، خانواده و صدا و سیما پر رنگ می شود، همه باید کمک کنند تا کودکان صدمه کمتری ببینند.
وی با تاکید به جهت اینکه وضعیت کودکان در یک جامعه آئینه تمام نمای وضعیت فعلی و آینده آن است، اظهار داشت: در دوران پساکرونا معضلات بسیاری در جامعه به خصوص جامعه کودکان خواهیم داشت. عوارض این دوره همه جانبه خواهد بود، به صورت مثال به خاطر کم تحرکی در این دوران گرفتار چاقی می شوند که آنها را صدمه پذیر می کند. اگر کودکان در این دوره گرفتار بیماری زمینه ای بوده باشند و به آنها توجه نشود، گرفتار مشکل می شوند. در زمینه روانی هم اضطراب های ممکن که در جامعه مشهود است سبب افسردگی این نسل می شود.
رئیس شورایعالی سازمان نظام پزشکی، در ادامه با اشاره به اینکه کودکان در دوران کرونا ارتباطشان با خانواده بیشتر شده است، افزود: این دوران را می توانیم یک فرصت تلقی نماییم. نقش خانواده در دوران جدید کمرنگ شده است. خانواده ها می توانند برای تعامل بیشتر با فرزندانشان با هم فیلم ببینند و درباره آن بحث کنند. فضای مجازی یک نعمت مورد غفلت بوده است که اگر زیرساخت های آن تأمین شود می تواند نوعی فرصت ایجاد کند.


منبع:

1399/07/16
14:21:34
5.0 / 5
1439
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس