پنجشنبه ۲۷ شهریور و به میزبانی شیراز

نشست مقدماتی دومین كنگره سلامت برای صلح

نشست مقدماتی دومین كنگره سلامت برای صلح آرایش عروس: فارس بامداد پنجشنبه 27 شهریورماه، نشست مقدماتی دومین كنگره بن المللی ˮسلامت برای صلحˮ با حضور اندیشمندان و صاحب نظرانی از سراسر ایران و دیگر كشورهای جهان، به میزبانی شیراز انجام خواهد شد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، خشونت و جنگ مهمترین عوامل اجتماعی لطمه زا برای سلامت جامعه انسانی و کُل طبیعت بشمار می رود و بشریت امروز بیش از هر زمان دیگر به توسعه و تقویت گفتمان صلح و دوستی و پرهیز از خشونت ورزی نیازمند است.
احترام و اعتماد مردم حتی در مناطق درگیر خشونت و جنگ به متخصصان و فعالان سلامت، مسئولیت انسانی و حرفه ای آنان در کوشش برای کاهش خشونت و توسعه گفتمان صلح و دوستی را مضاعف کرده است.
اهمیت پیش گیری از بروز یا تداوم جنگ و مقابله ای اثرگذار با شکل گیری جنگ ها و خشونت ها اهتمام سازمان ملل متحد برای یافتن راهکارهای اثرگذار را به دنبال داشت و سبب شد که این سازمان در نشست سال ۱۹۸۱ خود، روز ۲۱ سپتامبر، مصادف با ۳۰ شهریور را به نام روز جهانی صلح، نامگذاری کند.
این اقدام با هدف ایجاد بستر طراحی و اجرای برنامه هایی برای دستیابی به صلح و دوستی و توسعه این رویه بین ملت ها و یافتن راه کارهای ممانعت از خشونت و جنگ، انجام شد.
از دیگر سو، سازمان جهانی بهداشت بعنوان مهم ترین سازمان بین المللی عرصه سلامت، با تاکید بر نقش فعالان این بخش در توسعه گفتمان صلح، برنامه راهبردی سلامت به مثابه پلی برای صلح را سال ۱۹۹۸ تصویب و به دنبال آن اقدامات مستمری را در این زمینه اجرا کرده است.
کسب جایزه صلح نوبل توسط سازمان پزشکان بدون مرز در سال ۱۹۹۹ و توسط سازمان های بین المللی فعال در عرصه سلامت برای صلح در سال های ۱۹۸۵ و ۲۰۱۷ نشانگر آن ست که جامعه جهانی جایگاه، مسئولیت و کارآمدی متخصصان و فعالان عرصه سلامت در کاهش خشونت و توسعه گفتمان سلامت برای صلح را به رسمیت شناخته و ارج نهاده است.
کنگره بین المللی "سلامت برای صلح نیز بر اساس اندیشه ی تلاش در امتداد همه گیری گفتمان دوستی و صلح و ممانعت از خشونت و جنگ، توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز و معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پی ریزی شد.
اولین کنگره، ۲۲ آبان سال ۹۷ در چارچوب یک رویداد ۴ روزه و با همکاری سازمان جهانی بهداشت، یونیسف، یونسکو، صلیب سرخ جهانی، صندوق جمعیت سازمان ملل متحد، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، استانداری فارس و دیگر نهادها و سازمان ها، به میزبانی شیراز انجام شد و مورد استقبال جامعه علمی و اندیشمندان داخلی و خارجی قرار گرفت.
به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دومین کنگره بین المللی "سلامت برای صلح" با هدف تقویت و تثبیت این حرکت بهادار علمی، اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی و در پاسخ به نیازهای مهم جامعه بشری در سطح ملی، منطقه ای و بین المللی توسط دانشگاه علوم پزشکی شیراز، معاونت تحقیقات و فن آوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت امور خارجه، استانداری و جهاددانشگاهی فارس و دیگر نهادها، ۲۱ آبان امسال برگزار می شود.
در همین راستا، پنجشنبه ۲۷ شهریور و در آستانه ۲۱ سپتامبر که به نام روز جهانی صلح نامیده شده است، نشست علمی مقدماتی دومین کنگره سلامت برای صلح به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و به شکل وبینار، برگزار می شود.
در این جلسه، دکتر ملک زاده معاون وزارت بهداشت، دکتر رحیمی استاندار فارس و دکتر لطفی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز سخنرانی خواهند داشت.
به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دکتر تکیان استاد دانشگاه تهران، دکتر صالحی استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر سجادپور رئیس مرکز مطالعات وزارت خارجه، دکتر هملمن مدیر دفتر سازمان جهانی بهداشت در ایران، دکتر محلاتی استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دکتر کرومیچ استاد سیاستگزاری سلامت جهانی دانشگاه ماستریخ نیز سخنرانی خواهند کرد.
نشست علمی مقدماتی دومین کنگره سلامت برای صلح، از ساعت ۹ بامداد پنجشنبه ۲۷ شهریور در دانشکده پزشکی شیراز کار خودرا آغاز خواهدنمود.
منبع:

1399/06/27
01:03:45
5.0 / 5
1958
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس