معاون پرستاری وزارت بهداشت عنوان كرد:

جذب ۷ هزار و ۷۸۶ نیروی پرستاری پارسال

جذب ۷ هزار و ۷۸۶ نیروی پرستاری پارسال به گزارش آرایش عروس معاون پرستاری وزارت بهداشت اظهار داشت: سال قبل ۷ هزار و ۷۸۶ نیروی پرستاری جذب شدند كه یك افتخار بزرگ و كار بسیار ارزشمندی است باآنكه نسبت به حدود ۴۰ هزار تخت بیمارستانی جدید در دولت های یازدهم و دوازدهم، به نیروهای بیشتری نیاز داریم.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دکتر مریم حضرتی، به تشریح نشست معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت با گروه های مختلف نیروهای بهداشتی و درمانی بخصوص گروه پرستاری به منظور بررسی مشکلات آنها پرداخته و اظهار داشت: در این جلسه ریاست محترم سازمان نظام پرستاری و بعضی از اعضای هئیت مدیره نظام پرستاری تهران، مدیران پرستاری، کارکنان بهداشتی و درمانی، اورژانس، دانشجویان و نمایندگان پرستاران شرکتی حضور داشتند و اقدامات پرارزش انجام شده در چند ماه اخیر در جهت بهبود وضعیت معیشت کارکنان عرضه شد.

وی ادامه داد: گروه های پرستاری در این جلسه مطالبات پرستاران همچون کمبود نیروی انسانی، ضرورت اصلاح نظام پرداخت، پیگیری پرداخت فوق العاده ویژه و تسریع در استخدام پرستاران را مطرح نمودند و دکتر تقوی نژاد در این جلسه عنوان نمود که اقدامات بسیار خوبی برای پرداخت فوق العاده ویژه نیروهای بهداشتی و درمانی در هماهنگی با سازمان برنامه و بودجه انجام شده است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: سال قبل ۷ هزار و ۷۸۶ نیروی پرستاری جذب شدند که یک افتخار بزرگ و کار بسیار ارزشمندی است، باآنکه نسبت به حدود ۴۰ هزار تخت بیمارستانی جدید در دولت های یازدهم و دوازدهم، به نیروهای بیشتری نیاز داریم و مجوز استخدام ۷ هزار نفر دیگر صادر شده که باید اعتبارات مورد نیاز آنها تامین گردد.

دکتر حضرتی تصریح کرد: مواردی مانند اصلاح نظام پرداخت، جدا شدن اضافه کار از کارانه، پرداخت معوقات، ساماندهی وضعیت نیروهای شرکتی و افزایش حقوق آنها و..... موضوعاتی نیست که فقط مربوط به گروه پرستاری باشد با اینکه از سوی پرستاران مطرح و پیگیری می شود، اما بدون شک نتایج مثبت آن شامل گروه های دیگر بهداشتی و درمانی هم می شود.

ایشان در ادامه اشاره نمود که در مورد بکارگیری و ایجاد ردیف سوپروایزرهای کنترل عفونت کارهای زیادی انجام شده که امیدواریم بزودی توسط معاونت محترم توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت ابلاغ شود.

دکتر حضرتی عنوان کرد: برای پرستاران شرکتی ۸۹ روزه شاغل در دانشگاه علوم پزشکی گیلان که مطالبات شان توسط نماینده آنها بیان و توضیحاتی عرضه شد و دکتر تقوی نژاد دستور داد که هفته آینده گروهی از معاونت توسعه به گیلان سفر و مسائل را بررسی و حل کنند.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی با بکارگیری پرستاران ۸۹ روزه در بیمارستانها، مخالفیم، چون آنها تکلیف و بیمه معینی ندارند و اگر خدای ناکرده جانش را از دست بدهد، تکلیف وی معلوم نیست.

معاون پرستاری وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در مورد اصلاح نظام پرداخت هم در این جلسه، مباحث بسیار خوبی عنوان شد که مهمترین مبحث آن، تفکیک اضافه کار از کارانه بود که دکتر تقوی نژاد تصریح کرد همه دانشگاه ها باید این کار را انجام دهند.

دکتر حضرتی اضافه کرد: در این جلسه همینطور مباحثی در مورد کار ساعت دانشجویی عنوان شد، چونکه دانشجویان پرستاری که خارج از ساعات آموزشی خود به کار مشغول می شوند به ازای هر ساعت فعالیت حدود ۵ هزار و ۵۰۰ تومان دریافت می کنند و در جلسه ای که با شورای صنفی دانشجویان داشتیم، این مشکل عنوان شد و از راه معاونت فرهنگی دانشجویی و معاونت پرستاری وزارت بهداشت در حال پیگیری است تا اصلاح گردد.
منبع:

1399/06/20
23:02:42
5.0 / 5
2145
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیمه , پرستاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس