متخصصان كره جنوبی می گویند

كروناویروس تا ۳ هفته در مخاط بینی كودكان باقی می ماند

كروناویروس تا ۳ هفته در مخاط بینی كودكان باقی می ماند آرایش عروس: برمبنای یك بررسی جدید كه در كره جنوبی انجام شده، ویروس كرونا می‎تواند تا سه هفته داخل مخاط بینی كودكان باقی بماند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، آزمایشات پیشین نشان می داد که اغلب کودکان در مقابل آلودگی به ویروس، دوران بیماری را به شکل خفیف یا حتی بدون هیچ علائمی پشت سر می گذرانند.
هرچند یافته جدید می تواند برای یافتن پاسخی درباره اینکه کودکان تا چه حد می توانند موجب سرایت بیماری کووید۱۹ به دیگران شوند، موثر باشد.
نتیجه این تحقیق، تاکیدی است بر اهمیت رعایت فاصله گیری اجتماعی و ضدعفونی دقیق در زمانی که کودکان به مدارس بازمی گردند.
متخصصان کره ای در این مطالعه می گویند در نمونه مخاط بینی ۹۱ کودک که بعضی علایم خیلی خفیف را تجربه کرده یا اصلا علایم بیماری نداشتند، ویروس کرونا به مدت سه هفته مشاهده شده و ماندگاری داشته است.
بر اساس این نتیجه که ویروس در بینی آنها وجود دارد، پزشکان می گویند این کودکان می توانند ویروس را سرایت دهند.
متخصصان کره جنوبی روی افرادی آزمایش کردند که هیچ علائمی نداشتند و بعد از ایزوله کردن بیماران، بطور مرتب از آنها نمونه آزمایش گرفتند تا بطور کامل عاری از ویروس شدند.
این تحقیق، یافته جدیدی به ما می دهد درباره اینکه کودکان می توانند حامل ویروس باشند و ظرفیت انتقال و پخش آن به دیگران را دارند.
با این حال هنوز به درستی ثابت نشده است ویروسی که در بینی کودکان پیدا شده، هنگام انتقال به بزرگسالان چگونه خواهد بود و میزان سرایت آن نیز چقدر خواهد بود؟
به گزارش شبکه خبری بی بی سی، دکتر "رابرت د بایسی"، رئیس بخش بیماری های واگیر در بیمارستان ملی کودکان در واشنگتن دی سی می گوید: غیرمنطقی است اگر تصور نماییم که کودکان هیچ نقشی در سرایت بیماری ندارند، چون آنها می توانند حامل ویروس باشند.
اما در مقابل پروفسور کالم سمپل، استاد بهداشت کودک در دانشگاه لیورپول می گوید: وجود علایم ژنتیکی ویروس در نمونه مخاط مجاری تنفسی مساوی با قدرت انتقال آن نیست، خصوصاً در افرادی که علایم مهم همچون سرفه و عطسه را ندارند.
هرچند برخی متخصصان برمبنای یافته های قبلی همچنان معتقدند که کودکان می توانند ناقل بیماری به بزرگسالان باشند.
منبع:

1399/06/09
14:03:15
5.0 / 5
1733
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , بینی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس