محققان برزیلی پی بردند؛

پیشگیری هورمون اوكسی توسین از پوكی استخوان در زنان

پیشگیری هورمون اوكسی توسین از پوكی استخوان در زنان آزمایشات اخیر بر روی موش های ماده نشان داده است كه هورمون اوكسی توسین می تواند از كاهش تراكم و مقاومت استخوان ها بكاهد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، تحقیقات نشان می دهد استفاده از هورمون اوکسی توسین، معروف به هورمون عشق، قابلیت جلوگیری از پوکی استخوان را دارد.
یکی از بزرگ ترین شاخص های پرریسک پوکی استخوان، جنسیت بیولوژیکی است. زنان بیشتر از مردان در معرض ابتلاء به این مشکل هستند.
از بین رفتن گسترده تراکم استخوانی که منجر به بالا رفتن خطر شکستگی استخوان ها می شود، پوکی استخوان نام دارد. بغیر از برخی تغییرات سبک زندگی، هم اکنون هیچ روش مؤثری برای جلوگیری از پوکی استخوان وجود ندارد.
حال محققان دانشگاه سائوپائولو برزیل در مطالعه بر روی موش های ماده دریافتند هورمون اوکسی توسین فرآیند کاهش تراکم و قدرت استخوان ها را برعکس می کند.
محققان معتقدند در صورت ایجاد نتایج مشابه در انسان، پزشکان می توانند از هورمون اوکسی توسین برای جلوگیری از پوکی استخوان استفاده نمایند.
اوکسی توسین توسط سلول های استخوان تولید می شود و با متابولیسم استخوان در زنان مرتبط می باشد. میزان این هورمون در طول دوره یائسگی هم کاسته می شود.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه تاکید دارند.


منبع:

1399/06/01
23:01:32
5.0 / 5
2204
تگهای خبر: پزشك , زنان , زندگی , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس