محققان انگلیسی می گویند؛

۵۰ درصد مردم جهان در معرض افزایش آلودگی هوا هستند

۵۰ درصد مردم جهان در معرض افزایش آلودگی هوا هستند تحقیقات جدید نشان داده است كه نیمی از جمعیت جهان در معرض افزایش آلودگی هوا هستند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، تیمی از پژوهشگران دانشگاه اکستر انگلستان عنوان می کنند باوجود اقدامات جهانی در امتداد بهبود کیفیت هوا، بیشتر جعیت جهان در معرض افزایش میزان آلودگی هوا هستند.
مطالعه نشان میدهد آلودگی هوا تهدید اصلی و روبه افزایشی برای سلامت عمومی است.
«گاوین شادیک»، سرپرست تیم تحقیق، دراین باره می گوید: «علیرغم آنکه سیاست های بلندمدت کاهش آلودگی هوا در خیلی از مناطق بویژه اروپا و آمریکا، موثر بوده است اما هنوز مناطقی هستند که دارای میزان بالا خطرناک آلودگی هوا هستند و در بعضی مناطق حتی ۵ برابر بیشتر از حداستانه مجاز سازمان بهداشت جهانی است. در بعضی کشورها هم آلودگی هوا همچنان درحال افزایش است.»
طبق برآورد سازمان بهداشت جهانی، بیش از چهار میلیون مرگ های سالانه را می توان به الودگی هوا نسبت داد.
منابع عمده آلودگی هوا ناشی از ذرات ریز شامل استفاده ناکارآمد از انرژی توسط خانوارها، صنعت، بخش های کشاورزی و حمل و نقل و نیروگاه های زغال سنگ است. در بعضی از مناطق، ریزگردها و گرد و غبار بیابان، سوزاندن زباله و جنگل زدایی از منابع دیگر آلودگی هوا هستند.
آسیای مرکزی و جنوب شرقی شاهد بالاترین غلظت آلودگی هوا هستند.
در این مطالعه، روند کیفیت هوای جهانی بین سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۶ و سیاست های کوتاه مدت و بلندمدت در امتداد کاهش آلودگی هوا بررسی گردید.

1399/04/04
17:39:09
5.0 / 5
2720
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس