آزمایش تست كرونا با نمونه بزاق در انگلیس

آزمایش تست كرونا با نمونه بزاق در انگلیس آرایش عروس: انگللیس نوعی جدید از نحوه تست گیری كرونا را به صورت آزمایشی آغاز نموده كه در آن افراد می توانند خودشان در خانه، نمونه بزاق خودرا در یك ظرف آزمایشگاهی در اختیار كارشناسان قرار دهند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، بیش از ۱۴۰۰ کارشناس و دیگر کارکنان درمانی به همراه دیگر افرادی که با آنها زندگی می کنند در این طرح آزمایشی تست گیری کرونا که به سرپرستی دانشگاه ساوتهمپتون به مدت چهار هفته اجرا می شود، شرکت می کنند.
کارشناسان امیدوارند که آزمایش بزاق گزینه ای آسان تر برای افراد باشد، چونکه نمونه برداری های دیگر می توانند آزاردهنده بوده و نمونه باید از عمق بینی یا گلو برداشته شود.
این آزمایش برای شناسایی این که آیا فرد هم اکنون به کرونا ویروس آلوده است یا خیر، طراحی شده است.
شرکت کنندگان در این آزمایش که شامل بعضی از کارکنان دانشگاه و دانشجویان خواهند بود، نمونه های بزاق خودرا بطور هفتگی برای آزمایش به آزمایشگاه ارائه می دهند.
کیت های نمونه برداری به منزل یا محل کار این افراد تحویل داده می شود و سپس توسط کارمندان که برای تیم آزمایش کار می کنند جمع آوری شده یا به یک مکان توافق شده بازگردانده می شوند.
این آزمایش می تواند افرادی را شناسایی کند که بطور بالقوه آلوده هستند ولی هیچ علائمی را از خود نشان نمی دهند، در عین حال هنوز خطر انتقال این بیماری را به دیگران دارند.
این کارآزمایی علاوه بر آزمایش معمول کروناویروس صورت گرفته است که هم اکنون به کارکنان سرویس سلامت همگانی انگلیس (NHS) و افراد دارای علایم کرونا ارائه می شود.
آزمایش بزاق با بهره گیری از تکنیکی موسوم به تکثیر ایزوترمال متصل به حلقه (LAMP) به دنبال ماده ژنتیکی ویروس می گردد. کارشناسان می گویند این روش ساده تر و سریع تر از روش آزمایش استاندارد واکنش زنجیره ای پلیمراز (PCR) است که برای تجزیه و تحلیل نمونه های کروناویروس استفاده می شود.
بنا بر گزارش شبکه خبری بی بی سی، در نهایت با روش تست بزاق ممکنست انجام آزمایش و هم چنین نمونه برداری در خانه صورت گیرد و نتیجه آن کمتر از یک ساعت مشخص شود.
منبع:

1399/04/03
23:07:55
5.0 / 5
2449
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس