آغاز غربالگری بینایی 3 تا 6 ساله ها از اواسط تیرماه

آغاز غربالگری بینایی 3 تا 6 ساله ها از اواسط تیرماه آرایش عروس: معاون جلوگیری از معلولیت های سازمان بهزیستی كشور از آغاز برنامه كشوری جلوگیری از تنبلی چشم و سایر اختلالات بینایی ویژه كودكان ۳ تا ۶ ساله در نیمه تیرماه اطلاع داد.


مینو رفیعی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی کشور پس از انتشار کرونا برای انجام غربالگری و برنامه های جلوگیری از معلولیت این سازمان به صورت جداگانه پروتکل هایی تهیه کرده است، اظهار داشت: پروتکل غربالگری شنوایی کودکان از دو هفته پیش تهیه و فرآیند آن باردیگر شروع شده است.
وی با اشاره به اینکه غربالگری شنوایی کودکان پس از تولد و در بیمارستان انجام می شود، توضیح داد: پس از انتشار کرونا و شرایط خاص بیمارستان های کشور انجام این غربالگری برای مدتی متوقف گردید، اما پس از تهیه پروتکل غربالگری در شرایط ویژه و ابلاغ آن به استان ها، انجام این فرآیند باردیگر شروع شده است. البته این فرآیند در شرایط موجود به شکل پیچیده تر اما ایمن تر انجام می شود تا مشکلی برای نوزادان ایجاد نشود.
وی با اشاره به اینکه برنامه کشوری جلوگیری از تنبلی چشم و سایر اختلالات بینایی ویژه کودکان هم هرساله در آبان ماه انجام می شد، خاطرنشان کرد: به دنبال اخطار وزارت بهداشت در مورد احتمال شدت یافتن انتشار کرونا در نیمه دوم سال جاری، تقویم اجرایی این برنامه به صورت کلی تغییر کرده و به تیرماه منتقل شد بدین سان غربالگری مذکور برپایه برنامه ریزی های انجام شده از ۱۵ تیرماه آغاز و جزئیات آن هم بزودی اطلاع رسانی می شود.



1399/03/12
22:34:33
5.0 / 5
3018
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس