كودكان، ناقلان خطرناك و بدون علامت كرونا

كودكان، ناقلان خطرناك و بدون علامت كرونا به گزارش آرایش عروس یك متخصص ریه، با اشاره به اینكه كودكان می توانند ناقلان بسیار خطرناك كروناویروس باشند، اظهار داشت: خود كودكان امكان دارد بدون علامت بمانند یا با علایم خفیفی از این بیماری عبور كنند، اما می توانند ویروس را به افراد دیگر منتقل و آنها را گرفتار مشكل شدید كنند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دکتر سامان توانا در پاسخ به این سؤال که آیا کروناویروس در کودکان عوارض طولانی مدت برای تمام عمرشان ایجاد می کند؟، اضافه کرد: خوشبختانه برپایه اطلاعاتی که از بهبود یافتگان به دست آمده، بهبودی کامل بوده است. در مورد درگیری های شدید ریه علامت سوال وجود دارد که آیا این عارضه در طولانی مدت می تواند مشکل ساز باشد یا نه که به دلیل جدید بودن بیماری هنوز پاسخ دقیق معلوم نیست.
این متخصص ریه تصریح کرد: اینکه خود کووید-19 سبب ایجاد بیماری هایی نظیر نارسایی کلیوی دائمی یا عوارضی به این شکل شود، در بیمارانی که از بیمارستان مرخص شده اند دیده نشده و تمام نشانه های بدنی آنها به شکل طبیعی بازگشته است.
وی با اشاره به اینکه کودکان می توانند ناقلان بسیار خطرناک کروناویروس باشند، خاطرنشان کرد: خود کودکان امکان دارد بدون علامت بمانند یا با علایم خفیفی از این بیماری عبور کنند، اما کودکان می توانند ویروس را در ناحیه حلق خود داشته باشند و بدون اینکه علامتی نشان دهند آنرا به افراد دیگر بخصوص کسانی که دارای بیماری های نظیر فشار خون، دیابت یا سرطان هستند یا زنان حاملگی که های ریسک نسبت به این بیماری هستند، منتقل و آنها را گرفتار مشکل شدید کنند.
وی اظهار داشت: ازاین رو نباید در مورد بیماری در کودکان بی تفاوت باشیم و تصور نماییم که مشکلی پیش نمی آید. به هر شکل کودکان هم در درون خانواده زندگی می کنند و با دیگر اعضای خانواده در ارتباط هستند و امکان دارد به هر شکلی بیماری را منتقل کنند.
توانا اضافه کرد: تا زمانیکه واکسن کووید۱۹ تهیه نشود، نمی توان گفت مصون از بیماری هستیم، حتی زمانیکه واکسن از نظر عوارض و تاثیرگذاری تایید گردد هم باید دید چقدر می تواند افراد را در مقابل این ویروس ایمن کند و چقدر این ایمنی طول می کشد.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: حالا سوال این است افرادی که گرفتار این بیماری شده و آنتی بادی در بدن شان تولید شده آیا در مقابل موج دوم این بیماری مقاومت خواهند کرد و در صورتیکه پاسخ مثبت باشد، چقدر این مقاومت می تواند از آنها محافظت کند. خیلی از افراد با تست PCR مثبت بیمار شدند، ولی آنتی بادی بالایی ندارند. بنابراین نمی توانیم بگوییم اگر در شهری وضعیت سفید اعلام شد، تمام مردم خیال شان باید راحت باشد که اپیدمی تمام شده و می توانند فاصله گذاری و رعایت نکات بهداشتی را کنار بگذارند و به زندگی پیش از کووید-19 برگردند. سفارش این است که همچنان نکات بهداشتی و درمانی، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت و از حضور در تجمعات خودداری کنند؛ چونکه موج دوم اپیدمی می تواند به سرعت اتفاق افتد؛ چون ایمنی در اغلب افراد جامعه وجود ندارد.
بنابر اعلام روابط عمومی سامانه ۴۰۳۰، وی تصریح کرد: از همه مردم می خواهم تا جایی که امکان دارد رعایت کنند؛ چونکه عدم رعایت نکات بهداشتی و ایمنی می تواند یک سیکل معیوب باشد؛ یعنی پدر و مادر با بیرون رفتن مبتلا شده و این ویروس را به کودکان منتقل کرده و آنها با علامت یا بدون علامت به بالغانی که حساس هستند، منتقل کنند. در این صورت سیکل ادامه پیدا می کند و امکان دارد خیلی سریع وضعیت سفید به وضعیت قرمز تبدیل گردد.
وی اظهار داشت: سفارش این است که همچنان باید نکات بهداشتی و درمانی، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت و از حضور در تجمعات خودداری شود؛ چونکه ایمنی در اغلب افراد جامعه وجود ندارد و موج دوم اپیدمی کرونا می تواند به سرعت اتفاق افتد.1399/02/23
14:10:53
5.0 / 5
2707
تگهای خبر: بدن , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس