آگهی یك متخصص عفونی نسبت به ابتلای كودكان و جوانان به كرونا

آگهی یك متخصص عفونی نسبت به ابتلای كودكان و جوانان به كرونا به گزارش آرایش عروس عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با اشاره به غلط بودن باور بعضی از افراد در خصوص مصون بودن جوانان از مبتلاشدن به كرونا اظهار نمود: هیچكس نسبت به بیماری كرونا مصون نیست، گرچه ریسك مبتلاشدن در افراد مسن و كسانی كه به بیماری های زمینه ای دچارند، بالاتر از جوانان، كودكان و افراد سالم می باشد اما احتمال مبتلاشدن و عوارض در این گروه ها نیز صفر نیست و همه باید سفارش های پیشگیرانه را رعایت نمایند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دكتر علیرضا فاطمی متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری، اظهار نمود: هر چقدر تعداد موارد مبتلاشدن به كرونا در رده های سنی گوناگون كمتر باشد اساسا مرگ و میر نیز به همان نسبت كمتر خواهد بود.
میزان مبتلاشدن به كرونا در مردان بیشتر از زنان است
این متخصص با اعلان اینكه میزان مبتلاشدن به كرونا در مردان بیشتر از زنان است، اضافه كرد: جنسیت در خیلی از بیماری ها عامل مستعد كننده شمرده می شود، در مورد این بیماری جنسیت می تواند موثر باشد اما ممكنست مردان به سبب حضور بیشتر در عرصه های اجتماعی و مسائلی مانند بیشتر بودن اعتیاد مردان به سیگار نسبت به زنان كه سیستم ایمنی دستگاه تنفسی را تحت تاثیر قرار می دهد، بیشتر در معرض مبتلاشدن به كرونا قرار داشته باشند.
ایشان سپس با اشاره به مشاهده مواردی از ابتلای حیوانات به كووید_۱۹، تصریح كرد: هم اكنون در بسیاری از سطوح مختلف جامعه از حیوانات مختلف نگهداری و مراقبت می شود و مواردی همچون گردش بعضی از حیوانات خانگی مانند سگ در خیابان ها و سطح شهر ریسك اپیدمی را بالاتر می برد.
مدت زمان واگیر ویروس كرونا در افراد بهبود یافته
فاطمی درباره مدت زمان واگیر ویروس كرونا در افراد بهبود یافته توضیح داد: در بعضی از بیماری ها مانند آنفولانزا سرفه ها تا چند هفته بعد از مبتلاشدن ادامه دارد، این سرفه ها اگر با تنگی نفس و تب همراه نباشد و شدت آنها در حال افزایش نباشد نشانه خطر نیست و از علایم انتهایی بیماری است. اما اگر این سرفه ها همراه با تنگی نفس، تب و یا خلط خونی باشد افراد باید حتما پزشك خودرا در جریان قرار دهند.
محدودیت های لازم در ملاقات افراد مسن
وی درباره محدودیت های لازم در ملاقات كردن افراد مسن برای پیش گیری از مبتلاشدن به كرونا توضیح داد: بعضی از ملاقات ها ضروری می باشد، برای مثال اگر پدر و یا مادر فردی در منزل بیمار باشند به حضور فرزندان برای پرستاری و مراقبت از آنان نیاز است و در این موارد افراد می توانند با رعایت تمامی نكات بهداشتی با افراد مسن ملاقات داشته باشند، اما با وجود نیازهای عاطفی افراد به ارتباطات اجتماعی باید ملاقات های غیر ضروری به حداقل برسد تا سلامت عزیزانمان حفظ شود. ممكنست خیلی از ما ناقل بدون علامت باشیم و بدون آنكه از این مسئله اطلاع داشته باشیم موجب انتقال بیماری به عزیزانمان شویم.
این متخصص در خاتمه با اعلان اینكه كودكان نیز نسبت به مبتلاشدن به این بیماری مصون نیستند، اشاره كرد: ویروس علاوه بر عوارض جسمی می تواند موجب مشكلات روانی از قبیل افسردگی در جامعه شود برای اینكه در خانه ماندن برای خیلی از افراد خصوصاً گروه هایی كه قبل از این در عرصه های اجتماعی حضور فعال داشته اند، خیلی مشكل است؛ اما ما باید سختی های محدودیت های اجتماعی را برای چند هفته تحمل كرده تا به حفظ سلامت خود و سایر افراد جامعه كمك نماییم.
منبع:

1399/01/24
15:09:03
5.0 / 5
3592
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس