در دیدار رئیس جمعیت هلال احمر و كمیته صلیب سرخ مطرح شد

تلاش صلیب سرخ برای انتقال كمك های مالی بین المللی به ایران

تلاش صلیب سرخ برای انتقال كمك های مالی بین المللی به ایران آرایش عروس: رئیس دفتر كمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران از تلاش كمیته برای ایجاد كانال مالی دریافت كمك های بشردوستانه بین المللی به ایران آگاهی داد.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، كریم همتی رئیس جمعیت در دیدار با رئیس دفتر كمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران، با اشاره به اثرات منفی تحریم های یكجانبه آمریكا بر اقدامات بشردوستانه اظهار داشت: تحریم های آمریكا در حوزه درمان و سلامت قبل از انتشار ویروس كرونا، فشار زیادی به مردم ایران وارد می كرد اما با وقوع بحران شیوع این ویروس، اثرات منفی و فشار ناشی از تحریم ها بر سلامت مردم ایران چند برابر شده است.
وی اضافه كرد: هم اكنون برای دریافت كمك های بشردوستانه بین المللی؛ چه كمك های مالی و چه كمك های غیر مالی، واردات دارو و تجهیزات مورد نیاز برای درمان بیماران مبتلا به كرونا همچون دستگاه های ونتیلاتور با مشكل مواجه هستیم و انتظار داریم آقای مائورر رئیس كمیته بین المللی صلیب سرخ با كوشش برای ایجاد كانال مالی دریافت كمك های بین المللی، از جمعیت هلال احمر ایران دراین زمینه بعنوان یك سازمان بشردوستانه حمایت كند تا سلامت مردم ایران از تحریم های آمریكا بیشتر از این لطمه نبیند.
رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه به تشریح عملكرد هلال احمر ایران در بحران های اخیر پرداخت و اظهار داشت: در زمینه مقابله با ویروس كرونا، هلال احمر ایران علاوه بر كارهای متنوع در زمینه آموزش همگانی مقابله با ویروس كرونا، برگزاری پست های غربالگری و فعالیت روزانه ۳۴۰۰ نفر / روز اعضای هلال احمر در این طرح و …، حدود ۵۰۰ هزار بسته بهداشتی ویژه مبتلایان به سرطان و بیماران خاص نیز تهیه و توزیع خواهدنمود. ضمن اینكه امدادگران جمعیت هلال احمر ایران در حوادث طبیعی مثل وقوع سیل و آب گرفتگی در ایام اخیر در ۲۵ استان كشور در حال خدمت رسانی به مردم حادثه دیده بوده اند.
كمك ۵۰۰ هزار فرانكی كمیته بین المللی صلیب سرخ به هلال احمر ایران در مرحله اول
باربارا ریزولی؛ رئیس دفتر كمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران نیز در این دیدار مراتب همدردی و تسلیت خودرا به خاطر جان باختن برخی از مردم ایران همچون كاركنان درمانی و امدادی كه در خط مقدم مبارزه با ویروس كرونا هستند، ابراز كرد.
وی در ادامه با تاكید بر اینكه سابقه تخصصی و سابقه فعالیت دكتر همتی در جمعیت هلال احمر در سال های گذشته، مطمئناً به این جمعیت برای مدیریت بیماری كرونا كمك می نماید، اضافه كرد: كمیته بین المللی صلیب سرخ در پشتیبانی از كارهای هلال احمر ایران در مواجهه با ویروس كرونا، ۵۰۰ هزار فرانك سوئیس برای كمك به این جمعیت در نظر گرفته و مراحل اهدای این كمك بعنوان اولین گام برای كمك رسانی در شرایط انتشار ویروس كرونا، در حال انجام می باشد.
ریزولی اظهار نمود: درخواست هلال احمر ایران برای ایجاد كانال مالی دریافت كمك های بشردوستانه، یك درخواست منطقی و پایه برای كمك به مردم ایران خصوصاً در شرایط خاص شیوع ویروس كرونا است و كمیته بین المللی صلیب سرخ در همكاری با فدراسیون جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر تمام تلاش خودرا از دفتر كمیته در تهران تا سطح ریاست كمیته در ژنو در امتداد پاسخگویی به این درخواست به كار خواهد بست.
رئیس دفتر كمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران اظهار داشت: ما نگرانی های جدی درباب تأثیر تحریم ها بر واردات دارو و تجهیزات پزشكی به ایران را درك می نماییم. طبیعتاً تامین داروها باید از تحریم ها معاف باشد اما گاهی انتقال هزینه دریافت دارو از كانال های بانكی با مشكل مواجه می باشد. در این خصوص، گفت وگوهای كمیته بین المللی صلیب سرخ، نه فقط در منطقه، بلكه در ژنو و میان سازمان های مرتبط در جریان است. بدین سبب تمام گزینه ها و راهكارها را بررسی می نماییم و هیچ راهكاری را از قلم نخواهیم انداخت.
وی اضافه كرد: كمیته بین المللی صلیب سرخ ۲ راهكار را در زمینه تامین داروهای مورد نیاز ایران مد نظر دارد؛ راهكار اول، مدافعه گری از درخواست جمعیت هلال احمر ایران برای تسهیل واردات دارو همچون در دیدار با مسئولان ذیربط در واشنگتن است. راهكار دیگر تعامل با شركت های سوئیسی برای تامین قسمتی از داروهای خاص مورد نیاز ایران است كه در صورت تمایل هلال احمر ایران، این مساله می تواند بوسیله كانال تبادل مالی سوئیس پیگیری شود. در این خصوص قدم هایی برداشته و لیست داروهای مورد نیاز در ایران كه تامین آنها با مشكل مواجه می باشد به دفتر كمیته در ژنو ارسال شده تا امكان تامین آنها بوسیله شركت های دارای نمایندگی در سوئیس بررسی شود.
رئیس دفتر كمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران اظهار داشت: علاوه بر حمایت های مالی و كوشش برای فعال سازی كانال سوئیس، ما تمایل داریم با جمعیت هلال احمر ایران در زمینه ارتباطات و به اشتراك گذاشتن تجربه دیگر كشورها در زمینه مقابله با ویروس كرونا همكاری نماییم. همین طور برگزاری كارگاه های آموزشی درباب معلولیت و شمول معلولیت، مشاركت و مسئولیت پذیری جوامع، مباحث مربوط به مهاجرت، باز پیوند خانواده، افزایش آگاهی درباب خطرات ناشی از مین و… همچون مواردی است كه می توانیم همكاری خودرا با هلال احمر ایران گسترش دهیم.
رئیس دفتر كمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران اضافه كرد: این سازمان همین طور در زمینه پزشكی قانونی و مدیریت اجساد در بحران هایی همچون شیوع ویروس كرونا ظرفیت ها و تجربیاتی دارد كه در صورت تمایل سازمان های مربوطه می تواند این تجربیات را در اختیار آنها قرار دهد.
وی با تقدیر از تمام مسئولان و اعضای هلال احمر ایران برای كار ویژه ای كه در خط مقدم مقابله با ویروس كرونا انجام می دهند، اضافه كرد: ما از نزدیك در جریان عملیات های هلال احمر ایران همچون كمپین های اطلاع رسانی و پشتیبانی از نیازمندان، كارهای امدادی و تب سنجی در جاده ها، و سایر تلاش ها برای حفظ سلامت ایرانیان در زمان شیوع ویروس كرونا و سایر حوادث هستیم و دفتر كمیته بین المللی صلیب سرخ در ژنو را نیز از این خدمات باخبر می نماییم.


منبع:

1399/01/21
12:27:28
5.0 / 5
3210
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس