آلمان محدودیت های ناشی از بحران كووید-۱۹ را تمدید كرد

مركل: كرونا تعطیلات نمی شناسد

مركل: كرونا تعطیلات نمی شناسد به گزارش آرایش عروس دولت آلمان محدودیت های اجتماعی ناشی از بحران كرونا در این كشور همچون انجام مسافرت و دید و بازدید با خویشاوندان را تا آخر تعطیلات عید پاك (۱۹ آوریل) تمدید كرد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، به نقل از دویچه وله، آنگلا مركل، صدراعظم آلمان، و نخست وزیران ایالتی این كشور در جلسه مشتركی توافق كردند كه مقررات وضع شده و محدودیت های زندگی اجتماعی ناشی از گسترش ویروس كرونا تا آخر تعطیلات عید پاك (۱۹ آوریل) ادامه یابد.
به گزارش خبرگزاری آلمان، بر طبق این توافق شهروندان این كشور اجازه مسافرت در ایام عید پاك را ندارند و دید و بازدیدهای معمول با خویشاوندان و دوستان هم تا آخر تعطیلات، مجاز نیست.
آنگلا مركل پیش از این به نخست وزیر بایرن و سایر مقامات ایالتی این كشور اخطار داده بود كه هیچ بحثی پیرامون تغییر مقررات جاری تا پیش از تاریخ یاد شده را نمی پذیرد.
صدراعظم آلمان بعد از كنفرانس تلفنی با نخست وزیران ایالت ها اظهار داشت كه مردم آلمان باید به صورت كلی از سفرها و بازدیدهای خصوصی، همچون دیدار اقوام، اجتناب كنند.
مركل تاكید كرد: بیماری واگیردار تعطیلات نمی شناسد. او به شهروندان كشورش اظهار داشت: قوی بمانید و مقررات را حفظ كنید.
در تمام ایالت های آلمان مقررات ویژه ای برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس كرونا وضع شده است. بر طبق این مقررات تجمع بیشتر از دو نفر به استثنای اعضای یك خانواده كه در یك محل زندگی می كنند، برای مدت دو هفته ممنوع اعلام شده است. رستوران ها و كافه ها تعطیل شده اند ولی تحویل غذا از جانب رستوران ها در خانه هنوز مجاز است. آرایشگاه ها هم اجازه كار ندارند. در آلمان كسانی كه از مقررات پیروی نكنند با مجازات روبرو می شوند.
مركل گفت، تصمیم های اتخاذ شده و مقررات محدودكننده در تمام ایالت های آلمان اجرا می شود. او از رعایت محدودیت ها توسط شهروندان آلمان در سطح كشور ابراز خرسندی كرد و اظهار داشت: محدودیت های تماسی خیلی خوب رعایت می شود.
صدراعظم آلمان تصریح كرد كه بعد از عید پاك، دولت و نمایندگان ایالات بر مبنای داده های موسسه تحقیقاتی روبرت كخ، وضعیت را باردیگر ارزیابی خواهند كرد.
مركل بار دیگر كار فعالان در بخش خدمات و حوزه درمان و بهداشت را مورد تقدیر قرار داد. او اظهار داشت كه مشكلات كنونی مردم در رعایت مقررات منع تماس و دیدار را درك می كند ولی همزمان تاكید كرد كه این امر باعث نجات جان انسان ها می شود.
در بیانیه دولت و نخست وزیران ایالت های آلمان درباره تمدید محدودیت ها در این كشور آمده است: گسترش ویروس كرونا در آلمان هنوز هم بسیار زیاد است و ازاین رو ما باید همه تلاشهای خویش را ادامه دهیم تا سرعت گسترش این بیماری عفونی كاهش پیدا كند و سیستم بهداشتی ما كارآمد باشد.
در این بیانیه تاكید شده كه در این راستا نقش تعیین كننده را همچنان كاهش تماسهای نزدیك بین افراد ایفا می كند.
طبق گزارش آژانس مطبوعاتی آلمان، مركل و نخست وزیر ایالت بایرن بر این امر تاكید كردند كه نباید بحث دیگری در باره تغییر مقررات وضع شده در آلمان تا قبل از آخر عید پاك صورت گیرد.
در كنفرانس صدراعظم آلمان با مسؤلان ایالت ها همینطور در باره مبحث الزامی نشدن پوشیدن ماسك های محافظ توافق و بر این امر تاكید شد كه دیگر مقررات تعیین شده باید رعایت كامل شود و در صورت نیاز، ماسك مورد استفاده قرار گیرد اما مهم رعایت الزامات موجود است.

1399/01/14
14:19:24
5.0 / 5
3727
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس