مطالعه جدید نشان می دهد؛

برخی سرطان ها خطر مبتلاشدن به فیبریلاسیون دهلیزی را بیشتر می كند

برخی سرطان ها خطر مبتلاشدن به فیبریلاسیون دهلیزی را بیشتر می كند آرایش عروس: طبق نتایج مطالعه جدید، افراد دارای سابقه برخی سرطان ها بیش از دوبرابر با ریسك مبتلاشدن به اختلال در تپش قلب موسوم به فیبریلاسیون دهلیزی مواجهند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، فیبریلاسیون دهلیزی یك اختلال شایع است كه می تواند منجر به تپش قلب، سرگیجه و خستگی شود. در صورت عدم درمان، این اختلال می تواند منجر به لختگی خون، سكته و نارسایی قلبی شود و افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی ۵ برابر افراد دیگر در معرض ریسك سكته قرار دارند.
دكتر «محمد خان»، سرپرست تیم تحقیق از مركز پزشكی سنت مری پنسیلوانیا، در این زمینه می گوید: «ما با بررسی افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی دریافتیم كه افراد مبتلا به برخی سرطان ها با احتمال بیشتر ابتلاء به برخی اختلالات تپش قلب مواجه بودند.»
مطالعه قبلی نشان داده است كه افراد مبتلا به سرطان در معرض ریسك بسیار بالا ابتلاء به فیبریلاسیون دهلیزی قبل و پس از شروع درمان هستند.
این یافته ها مبتنی بر تحلیل داده های مربوط به حدود ۱۴.۵ میلیون افراد مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی در آمریكا بود. نرخ ابتلاء به فیبریلاسیون دهلیزی به ترتیب در میان بیماران مبتلا به سرطان پروستات، روده، ریه و سینه بیشتر بود.
خان در این زمینه عنوان می كند: «ما دریافتیم در تمامی انواع سرطان ها ریسك فیبریلاسیون دهلیزی ۲.۳ بار بیشتر است. این ریسك در مبتلایان به سرطان های پروستات، روده و ریه بیش از ۵۰ درصد است.»
براساس این یافته ها، پژوهشگران برانجام معاینات قلبی و درمان های مناسب برای برخی بیماران تاكید دارند.


منبع:

1399/01/10
23:34:07
5.0 / 5
3600
تگهای خبر: بیمار , پزشك , پزشكی , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس