مطالعات نشان می دهد؛

مصرف آنتی بیوتیك در كودكی ریسك چاقی را بیشتر می كند

مصرف آنتی بیوتیك در كودكی ریسك چاقی را بیشتر می كند آرایش عروس: نتایج مطالعه نشان میدهد كودكانی كه در اوایل زندگی چندین بار آنتی بیوتیك تجویزی دریافت می كنند بسیار با افزایش بروز چاقی روبرو هستند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، پژوهشگران دریافتند كودكان ۴ ساله ای كه قبل از ۹ بار برایشان آنتی بیوتیك تجویز شده بود دو برابر همسن و سال های شأن با ریسك چاقی مواجه بودند.
به گفته پژوهشگران، در بعضی بیماری ها در اوایل كودكی، تجویز آنتی بیوتیك ضروری می باشد. اما در بعضی از بیماری ها، نظیر سرماخوردگی، تجویز آنتی بیوتیك لازم نیست، در صورتی كه این دارو تجویز می شود.
نظریه «مگان آزاد»، استادیار دانشگاه مانیتوبا كانادا، در مورد ارتباط آنتی بیوتیك ها و چاقی این است: «كشاورزان برای چاق كردن احشام خود از آنتی بیوتیك ها استفاده می نمایند و تحقیقات آزمایشگاهی هم دلیل این تأثیر را تغییرات میكروبیوم روده عنوان می كند.»
میكروب های روده در ذخیره سازی و سوزاندن كالری حاصل از غذا نقش دارند و احتمالاً تغییر در میكروبیوم ها در ایجاد اضافه وزن تأثیر می گذارد.
در این مطالعه، پژوهشگران بالغ بر ۵۱۰۰ كودك نیوزیلندی را كه در اوایل سن ۴.۵ سالگی بودند بررسی كردند. پژوهشگران مشاهده نمودند كودكانی كه ۴ دفعه یا بیشتر برایشان مصرف آنتی بیوتیك تجویز شده بود، اضافه وزن بیشتری در مقایسه با كودكان دیگر داشتند.


منبع:

1398/11/11
21:24:12
5.0 / 5
4712
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس