از ماجرای صندلی فروشی در اتوبوس های شهری تا داستان پزشكان ساك به دست

از ماجرای صندلی فروشی در اتوبوس های شهری تا داستان پزشكان ساك به دست به گزارش آرایش عروس روایت فرمانده ناجا از سهمیه بندی بنزین و اتفاقات بعد از آن، زنان ۳ برابر مقاوم تر از مردان در مقابل مصرف مواد مخدر، پزشكان ساك به دست؛ از ˮبمˮ تا ˮاوگانداˮ، هشدار؛ برخی دانش آموزان مناطق دوزبانه، در معرض ترك تحصیل، خبر مربوط به صندلی های اتوبوس درست منعكس نشده است و... بخشی از سرتیترهای مهمترین اخبار اجتماعی ایسنا در شانزدهمین روز از آذرماه هستند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی در روزی كه گذشت، اخباری را بر روی خروجی خود منتشر نموده است كه بعضی از مهمترین آنها در ادامه می آید، همینطور با كلیك روی تیتر اخبار، متن كامل آنها در سایت قابل مشاهده می باشد.


ماجرای صندلی فروشی در اتوبوس های شهری
از روز گذشته انتشار خبری در خصوص فروش یا رزرو صندلی های اتوبوس به سرعت در شبكه های اجتماعی دست به دست شد و مورد هجمه وسیع كاربران و به تبع آن مردم قرار گرفت. این خبر واكنش هایی از جانب مسئولین هم به دنبال داشت. در همین راستا شهردار تهران عنوان نمود كه خبر مربوط به صندلی های اتوبوس درست منعكس نشده است. وی در اینباره گفت « اصل خبر اساسا درست نیست و این خبر هم درست منعكس نشده بود اظهار داشت: در این شرایط سخت هیچ عقل سلیمی به دنبال فروش صندلی و افزایش كرایه نیست و چیزی كه توضیح داده شده بود با خبری كه منعكس شده بود متفاوت می باشد.»
تقی زاده، معاون عمرانی استانداری تهران هم طرح رزرو صندلی و اتوبوس (drt ) شركت اتوبوسرانی شهرداری تهران را غیر كارشناسی و غیرقانونی خواند و اظهار داشت كه بعنوان بدنه اجرایی دولت در استان تهران نمی توانیم بپذیریم در شرایطی كه مردم در شرایط سخت اقتصادی قرار دارند این طرح از جانب شهرداری بدون كارشناسی های صورت گرفته در فرمانداری و شورای شهر عرضه شود.
رئیس شورای شهر تهران هم در همین باره عنوان نمود كه ایده فروش صندلی های اتوبوس انحرافی است. وی اظهار داشت: بیان این گونه طرح ها كه شرایط اجرای آن هم وجود ندارد باعث تضعیف مدیریت كشور می شود. هاشمی با اشاره به اینكه به نظر می آید كه مسئول مربوطه ایده آل هایی كه در ذهنش وجود داشته را بیان كرده است چون كه این ایده امكان پذیر نیست و زمانی ما می توانیم این ایده را در تهران اجرایی نماییم كه بیشتر از ۱۵ هزار اتوبوس یعنی سه برابر ظرفیت كنونی اتوبوس داشته باشیم.
امروز سرویس شهری روز پرخبری را پشت سر گذاشت. شهر دار تهران كه به مراسم بهره برداری از فاز نخست پروژه راه اندازی بزرگراه شهید نجفی رستگار رفته بود اعلام نمود كه تا آخر سال جاری علاوه بر افتتاح هر ماه یك ایستگاه مترو، پروژه زیرگذر استاد معین، زیرگذر گیشا و مجموعه فرهنگی رازی هم افتتاح می گردد.
پزشكان ساك به دست؛ از "بم" تا "اوگاندا" عنوان گزارش امروز سرویس سلامت ایسنا به مناسبت روز دانشجو بود. ایسنا به سراغ دكتر ابراهیم متولیان، رئیس بسیج جامعه پزشكی كشور رفته و درباره فعالیت هایش در عرصه های دانشجویی و بسیجی با او صحبت كرده است. ماجرای راه اندازی "بسیج" در دانشگاه علوم پزشكی تهران، دوم خرداد ۷۶ و نقش بسیج دانشجویی، كمك پزشكان بسیجی در اربعین، از "تیم های اضطراری" تا "بسیج پزشكی"، جهاد پزشكان بسیجی در زلزله بم، صف طولانیِ پزشكان مدافع حرم، اعزام ۶۰۰ پزشك و پرستار به سوریه، استقرار پزشكان بدون مرز ایرانی از عراق تا اوگاندا و نحوه شناسایی محرومان در بسیج جامعه پزشكی بخشی از سرتیترهای خواندنی این گزارش هستند.
همینطور كاهش تخلفات تبلیغاتی پزشكان در فضای مجازی دستمایه مصاحبه ای با مدیركل نظارت بر سازمان نظام پزشكی قرار گرفته است. با رونق گرفتن طب سنتی و اقبال مردم به این نوع از روش های درمانی، تخلفات، ادعاها و اظهاراتی كارشناسی نشده روز به روز درحال افزایش است. این درحالی است كه این موارد تنها از جانب غیر پزشكان صورت نمی گیرد و برخی هم به پزشكان هم نسبت داده می شود. اما فارغ از اثرات و هزینه های اجتماعی كه یك ادعا می تواند به بدنه بهداشت و سلامت كشور وارد كند، وزارت بهداشت، سازمان نظام پزشكی و مراجع قضایی چگونه به ادعاهای پزشكی رسیدگی می كنند و مصادیق تخلف و جرم در این عرصه توسط چه نهادی بررسی و ابلاغ می شود؟
یكی دیگر از اخبار مهم سرویس اجتماعی ایسنا، اعلام آخرین آمارها از مسمومیت با گاز مونوكسیدكربن بود كه همه ساله در فصول سرد قربانیانی می گیرد. سازمان اورژانس كشور گزارشی از گازگرفتگی و مسمومیت با CO در پاییز ۱۳۹۸ منتشر و اعلام نمود كه از ۱ مهر لغایت ۱۵ آذرماه جاری ۹۷ نفر بر اثر مسمومیت با گاز CO فوت كرده اند. بیشترین فوتی ناشی از مسمومت با CO در استان های اصفهان با ۱۱ نفر، آذربایجان شرقی با ۱۱ نفر و فارس با ۱۰ نفر بوده است. اورژانس ۱۶ توصیه برای جلوگیری از مسمومیت هم عرضه كرده است.
روایت فرمانده ناجا از سهمیه بندی بنزین و اتفاقات بعد از آن خبر مهم سرویس حوادث بود كه در آن رئیس پلیس كشور نا آرامی های اخیر در كشور را یك فتنه و جنگ امنیتی بزرگ توصیف كرد. سردار حسین اشتری در مراسم روز دانشجوی دانشگاه علوم انتظامی امین اظهار داشت كه ناآرامی های اخیر یك فتنه و جنگ امنیتی بزرگ بود كه این فتنه در عرض كمتر از ۷۲ ساعت و به عبارتی ۴۸ ساعت خنثی شد. خوب است بررسی شود كه در كشور و طی آن روزها چه اتفاقاتی افتاد.
امروز خسرو شهبازی، سرپرست سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری هم گفت وگویی با خبرنگار محیط زیست ایسنا انجام داده و ضمن تاكید بر اینكه مراقبت از جنگل ها تعطیل نمی گردد اظهار داشت: از فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل ها خواسته ام تا برنامه های خود در ارتباط با گشت و مراقبت را گزارش دهد. به قول وی وظیفه اصلی ما حفاظت از جنگل ها و مراتع است. دولت حتما مبحث كمبود اعتبارات برای تامین بنزین نیروهای حفاظتی را در بحث كسری بودجه دستگاه ها در نظر خواهد گرفت.
رضوان حكیم زاده، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش هم هشدارهایی نسبت به بازماندگی و ترك تحصیل در مناطق دوزبانه داده و گفت برخی دانش آموزان مناطق دوزبانه، در معرض ترك تحصیل هستند.
امروز سردار مومنی دبیركل ستادمبارزه با مواد مخدر درمراسم انعقاد تفاهم نامه با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری آمارهایی از وضعیت اعتیاد در جمعیت زنان بیان كرده و ضمن اشاره به اینكه زنان ۳ برابر مقاوم تر از مردان در مقابل مصرف مواد مخدر اظهار داشت: در كشور دو میلیون و ۸۰۰ هزار معتاد داریم كه، ۱۵۶ هزارنفر بانوان هستند. در مقایسه با ۳۳ درصد آمار جهانی، فاصله بسیاری داریم و جمعیت زنان معتاد ۶ درصد از كل جمعیت معتادان است. جمعیت معتادان نسبت به جمعیت فعال كشور ۵.۴ درصد است كه البته این آمار در مقایسه با كل جمعیت فعال ۰.۶درصد است
به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، پنج خبر پربازدید تحریریه اجتماعی ایسنا در ۱۶ آذرماه به این شرح است:
روایت فرمانده ناجا از سهمیه بندی بنزین و اتفاقات بعد از آن
چطور طول دوره آنفلوآنزا را كوتاه كنیم؟
پزشكان ساك به دست؛ از "بم" تا "اوگاندا" + فیلم
هشدار؛ برخی دانش آموزان مناطق دوزبانه، در معرض ترك تحصیل
ورود ۳ سامانه بارشی به كشور طی هفته جاری1398/09/16
23:58:31
5.0 / 5
4241
تگهای خبر: بدن , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس