نتایج یك مطالعه جهانی نشان داد

بیماری های نادر شایع تر از تصور ما هستند

بیماری های نادر شایع تر از تصور ما هستند آرایش عروس: بیماری های نادر ماهیتی مبهم و ناشناخته دارند و بنابراین در بودجه های تحقیقاتی و درمانی كمتر مورد توجه قرار می گیرند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، با این وجود نتایج یك مطالعه جدید نشان داده است كه این بیماری ها نسبت به آنچه تصور می شود شایع تر هستند. آمریكا بیماری نادر را در گروه بیماری هایی قرار داده كه تعداد مبتلایان به آن كمتر از ۲۰۰ هزار نفر است. هرچند در آمریكا ۲۵ تا ۳۰ میلیون نفر به انواع بیماری های نادر مبتلا هستند.
درحالیكه این بیماری ها به خودی خود نادر تلقی می شوند اما این آمار تاكیدی بر تعداد قابل ملاحظه افرادی است كه به این بیماری ها گرفتار هستند اما كمتر مورد توجه قرار می گیرند.
در بیشتر كشورها بیماری های نادر پیگیری نمی شوند. در واقع بعد از تشخیص این بیماری ها، شواهد كافی در مورد آنها جمع آوری نمی گردد. حالا تحلیل بانك اطلاعاتی Orphanet نشان داده است كه بیشتر از ۳۰۰ میلیون نفر در جهان به یك نوع بیماری نادر مبتلا هستند.
به گفته مدیر موسسه ملی سلامت و تحقیقات پزشكی (INSERM) در فرانسه، اغلب بیماری های نادر در سیستم های خدمات درمانی قابل ردیابی نیستند و در خیلی از كشورها موارد مبتلا شدن به این بیماری ها ثبت نمی گردد.
موسسه ملی سلامت و تحقیقات پزشكی فرانسه در سال ۱۹۹۷ بانك اطلاعاتی Orphanet را به منظور ارتقای دانش در مورد بیماری های نادر، تشخیص و درمان آنها ایجاد كرد.
محققان امیدوارند با برجسته كردن آمار مبتلایان به بیماری های نادر و تاكید بر این نكته كه موارد مبتلا شدن به بیماری های نادر محدود نیست، این مورد در سیاست های سلامت عمومی در سطح ملی و جهانی گنجانده شود.
به گزارش مدیكال نیوز تودی، طبق اعلام مركز ژنتیك و اطلاعات بیماری های نادر حدود ۷۰۰۰ نوع بیماری نادر وجود دارد. كارشناسان این بیماری ها را با عنوان "بیماری های یتیم" می خوانند چونكه شركت های داروسازی این بیماری ها را از چرخه تحقیقات خود حذف می كنند.1398/08/12
23:24:53
5.0 / 5
4309
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس