وزیر بهداشت:

شاهد نشاط كافی در دانشگاه نیستیم

شاهد نشاط كافی در دانشگاه نیستیم به گزارش آرایش عروس وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اظهار داشت: امروزه شاهد نشاط كافی در دانشگاه ها نیستیم. باید تا دیر نشده از یاس، ناامیدی و دلمردگی بیشتر سرمایه های هر جامعه مانند دانشجویان و اساتید جلوگیری نماییم.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دكتر نمكی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی كه با حضور بعضی از اعضای كمیسیون بهداشت، شورایعالی نظام پزشكی، مدیریت نظام پزشكی، بعضی از نمایندگان مجلس، روسای پیشین و اساتید پیشكسوت دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی و همینطور كاركنان و دانشجویان این دانشگاه برگزار شد، ضمن تقدیر از خدمات دكتر آقاجانی اظهار نمود: بنده در سال های فعالیت در سازمان برنامه و بودجه تا پیگیری دكتر آقاجانی توانستیم نسبت به اصلاح ساختار بودجه این دانشگاه كه به خاطر فقر منابع گرفتار سوء تغذیه مزمن شده بود اقدام نماییم. همینطور گرفتن سایت جدید دانشگاه در منطقه نوبنیاد اقدام دیگری بود كه طی آن بهترین سایت برای توسعه دانشگاه و از ماندگارترین سرمایه ها برای دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی فراهم گردید.
وی با اشاره به اصلاحات در نظام آموزشی و پژوهشی بعنوان اقدام دیگر صورت گرفته در دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی اظهار داشت: بنده هم بعنوان وزیر بهداشت تلاش می كنم بدون توجه به نگاه های سیاسی، همچون سایر سرمایه های كشور از حضور دكتر آقاجانی استفاده كنم.
دكتر نمكی ضمن آرزوی صبر و استقامت و توفیق برای دكتر زالی سرپرست جدید دانشگاه اظهار داشت: اطمینان دارم ایشان با نگاه برنامه محور و محاسبات دقیق در آینده این مجموعه نقش موثری خواهند داشت.
وزیر بهداشت با اشاره به اینكه بنده با پای خودم به وزارت بهداشت نیامدم اظهار داشت: به خاطر عشق به وطن هر جا كه فكر كردم حضورم به عزت و عمر نظام می افزاید وارد عمل شده ام و با این آمدن تلاشی در جهت حذف افراد و یا آوردن تیم جدید نكرده ام. چون كه نه تیم، نه لشگر و نه سربازی دارم و نه اهل باند بازی هستم و شاكرم كه همواره خداوند بیشتر از شأنم به بنده عطا كرده است. ازاین رو با این نگاه آمده ام تا از ظرفیت های موجود بهره برده و نخستین وزیر قبل و پس از انقلاب هستم كه حداقل تغییر را در معاونت های وزارت بهداشت و روسای دانشگاه های علوم پزشكی را داشته ام.
دكتر نمكی با اشاره به اینكه امسال از سخت ترین سال های پس از انقلاب است اظهار داشت: امسال به خاطر جنگ بی رحمانه اقتصادی سال سختی را تجربه خواهیم كرد.
وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته در دانشگاه های علوم پزشكی كشور اظهار داشت: امسال با گرفتاری در سیلاب سخت آغاز شد و دانشگاه های علوم پزشكی توانستند این شرایط سخت را بدون یك مورد اپیدمی در كل كشور مدیریت كنند.
وزیر بهداشت با اشاره به موفقیت بسیج ملی كنترل فشار خون اظهار داشت: در این كمپین جمعیتی بیشتر از رقم پیشبینی شده تحت پوشش قرار گرفت. همینطور بهداشت و درمان كشور در زمینه اربعین هم با افتخار بیرون آمد.
دكتر نمكی افزود: تمام این خدمات در زمانی است كه جامعه بهداشت و درمان كشور مورد بی مهری قرار گرفته و مظلوم ترین جمعیت كشور جامعه درگیر حوزه سلامت است.
وی با اشاره به اینكه جامعه بهداشت و درمان باآنكه در هیچ سانحه ترافیكی و خشونت های خیابانی دخیل نیست ولی بدون چشم داشت و بدون هیچ گونه سوالی خدمت می كند، اظهار داشت: این در حالیست كه با لحظه ای درنگ همه دوربین ها به روی ماست كه شاید كم كاری می نماییم.
وی با اشاره به اینكه هیچ یك از همكاران ما گرفتار سیاست زدگی نیستند، اظهار داشت: با این وجود متاسفانه بی مهری كم نمی بینیم. همكارانی داریم كه ویزیت نمی گیرند و در همین جمع چهره هایی را می بینم كه مبلغی نزد منشی گذاشته اند تا برای مریض بی بضاعت دارو و وسیله حمل و نقل بگیرند. ولی كدام دوربین این افراد و این اقدامات را نشان داده است. چرا فقط روی مبحث كارتخوان زوم كرده اید. چرا دوربین خویش را به سمت مشاغلی كه قانونمند نبوده و حتی مالیات نمی پردازند نمی برید. جامعه پزشكی و بهداشتی كشور و این سرمایه اجتماعی را باید دریابیم. چرا آنقدر آنها را مورد هجمه قرار می دهید.
وی افزود: اغلب نیروهای بهداشتی و درمانی ما بیشتر از یك سال است كه كارانه خویش را دریافت نكرده اند ولی هیچ وقت در عرضه خدمت كوتاهی نمی كنند. بنده ضمن دست بوسی بزرگان حوزه سلامت از ارگان ها و رسانه ها می خواهم قدری با ما مهربان تر باشند. چون كه مستحق این همه جفا نیستیم.
وزیر بهداشت ضمن آرزوی توفیق برای دكتر زالی خطاب به ایشان سفارش كرد: با عشق و محبت و مهربانی مدیریت كنید. چون كه بزرگترین سرمایه هر مجموعه نیروهای انسانی آن است. سفارش بعدی این است كه محیط دانشگاه را از یاس و دلمردگی به سمت شادی و نشاط سوق دهید. چون كه امروزه شاهد نشاط كافی در دانشگاه ها نیستیم. باید تا دیر نشده از یاس، ناامیدی و دلمردگی بیشتر سرمایه های هر جامعه مانند دانشجویان و اساتید جلوگیری نماییم.
دكتر نمكی در بخشی از سخنان خود ضمن اشاره به سخن یكی از بزرگان دانشگاه در ارتباط با نواختن آلت موسیقی تار اظهار نمود: استاد، دانشگاه و دانشجو را باید نواخت نه اینكه با آنها بی مهری كرد.
وزیر بهداشت از دكتر زالی سرپرست جدید دانشگاه خواست كه با تحولات وزارت بهداشت هم نوایی كند و در این رابطه بر موضوعاتی همچون تقدم پیشگیری بر درمان، تقدم درمان سرپایی بر بستری، جامعه محوری در آموزش پزشكی اشاره نمود و اظهار داشت: تنها راه برون رفت از شرایط فعلی توجه به این مسائل است.
دكتر نمكی در ادامه ضمن تاكید بر لزوم بازبینی استانداردهای حوزه بهداشت و درمان همچون نسبت تخت به بیمار، نسبت دارو به بیمار و... اظهار نمود: این استانداردها در همه مناطق و استان های كشور به صورت یكسان پاسخگو نیست. بعنوان مثال نمی توان استاندارد سیستان و بلوچستان را با البرز مقایسه كرد. بنابراین كلیه استانداردها باید برای اصلاح امور بازبینی شوند.
وزیر بهداشت در خاتمه ضمن تاكید بر مدیریت صحیح در توزیع نیروهای تخصصی و فوق تخصصی و حذف پیچیدگی های بروكراتیك برای پاسخ دهی مطلوب تر به درد بیماران خطاب به دكتر زالی خاطرنشان كرد: به معیشت مجموعه تحت مدیریت خود با طراحی یك مدل ویژه رسیدگی نماییم.1398/07/30
10:36:38
5.0 / 5
4244
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس