تاثیر تهاجم قارچی در بروز نوعی سرطان لوزالمعده

تاثیر تهاجم قارچی در بروز نوعی سرطان لوزالمعده آرایش عروس: نتایج یك بررسی آزمایشگاهی در ایالات متحده نشان داده است كه ˮتهاجم قارچیˮ می تواند در شروع برخی موارد سرطان لوزالمعده نقش داشته باشد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، قارچ های موجود در روده می توانند به لوزالمعده راه پیدا كنند و تغییراتی را در سلول های طبیعی ایجاد كنند كه در نهایت به سرطان منجر می شود.
یافته های بدست آمده می تواند به پیشرفت هایی در پیشگیری و درمان سرطان لوزالمعده كمك نماید چونكه این بیماری اغلب بموقع تشخیص داده نمی گردد و می تواند كشنده باشد.
تحقیقات جدید بر نوع خاصی از سرطان موسوم به آدنوكارسینوم پانكراس تمركز داشت كه احتمال مرگ بیمار در مدت دو سال وجود دارد.
پژوهشگران این مطالعه تاكید كردند: درحالیكه هنوز عوامل دقیق سرطان لوزالمعده معین نمی باشد انجمن سرطان آمریكا اعلام نموده است كه ویروس ها، باكتری ها و انگل ها می توانند به تحریك تومورهای سرطان پانكراس كمك كنند. هرچند نقش قارچ ها در گسترش تومورهای سرطانی تابحال مورد بررسی قرار نگرفته بود.
پژوهشگران آمریكایی در این زمینه اظهار داشتند: درحالیكه در مطالعات پیشین نشان داده شده باكتری ها می توانند از روده به پانكراس راه پیدا كنند اما این نخستین مطالعه ای است كه تایید می كند قارچ ها نیز چنین قابلیتی را دارند و تغییرات جمعیت قارچ ها رشد سلول های سرطانی را به همراه دارد.
به گزارش سایت تخصصی هلث دی نیوز، آدنوكارسینوم پانكراس سرطان مجرای پانكراس است كه بوسیله آن اسید معده به روده ها وارد می شود. این تغییرات سبب می شود میزان قارچ ها در روده و پانكراس غیرعادی شود و سلول های پانكراس بدخیم شوند.
منبع:

1398/07/13
21:45:14
5.0 / 5
4611
تگهای خبر: باكتری , بیمار , بیماری , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس