ارتباط نوعی آنتی بیوتیك با بروز مشكلات دریچه ای قلب

ارتباط نوعی آنتی بیوتیك با بروز مشكلات دریچه ای قلب به گزارش آرایش عروس نتایج یك بررسی نشان می دهد: مصرف داروهای آنتی بیوتیك با بروز مشكلات دریچه ای قلب مرتبط می باشد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، گروهی از داروهای آنتی بیوتیك رایج، معروف به فلوروكینولون ها می توانند خطر بروز مشكلات دریچه ای قلب را بالا برند.
محققان آمریكایی به بررسی مصرف داروی آنتی بیوتیك در بین ۱۲ هزار و ۵۰۲ بیمار مبتلا به نارسایی دریچه قلب پرداختند كه بی توجهی به آن می تواند منجر به نارسایی قلب شود. سپس محققان نتایج بدست آمده را با وضعیت ۱۲۵ هزار و ۲۰ فرد سالم مقایسه كردند.
آنها تاثیر آنتی بیوتیك های معروف به فلوروكینولون را با دو نوع آنتی بیوتیك رایج آموكسی سیلین و آزیترومایسین مقایسه كردند. بررسی ها نشان داد مصرف كنندگان داروهای فلوروكینولون در مقایسه با افرادی كه از آنتی بیوتیك آموكسی سیلین مصرف كرده بودند، ۲۴۰ درصد بیشتر در معرض نارسایی دریچه ای بوده اند. این رقم در مقایسه با داروی آزیترومایسین، ۷۵ درصد بیشتر بوده است.
به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا و به نقل از نیویورك تایمز، این نوع از داروهای آنتی بیوتیك به علت داشتن عوارض جانبی مختلف دیگری همچون پارگی تاندون، پارگی آئورت و صدمه دیدگی عصبی، شناخته شده هستند.1398/06/29
13:08:59
5.0 / 5
4665
تگهای خبر: بیمار , دارو , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس