بهداشت روان كاركنان، موثر در افزایش كارایی و بهره وری

بهداشت روان كاركنان، موثر در افزایش كارایی و بهره وری به گزارش آرایش عروس رئیس گروه بازرسی دفتر ارزیابی عملكرد، بازرسی و رسیدگی به شكایات سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: بهداشت روان كاركنان در هر سازمان و مؤسسه همچون مسایل مهمی است كه باید به آن توجه گردد و مدیران باید به نیروی انسانی و تأمین امكانات رفاهی، خواسته ها و نیازهای آنها بعنوان عاملی برای افزایش كارایی و سطح بهره وری توجه نمایند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، بابك نیك فطرت بر توجه به بهداشت روان در محیط كار تصریح كرد و اضافه كرد: بهداشت روان در محیط كار بر تمام جنبه های زندگی فرد حاكم است. تاثیرات مثبت یا منفی كه فرد در طول ساعات كاری دریافت می كند، بر تمام جنبه های فردی و اجتماعی از قبیل حالات روحی شخصی، اعتماد به نفس، امید به زندگی، روابط اجتماعی و روابط خانوادگی اثرگذار است.
رئیس گروه بازرسی دفتر ارزیابی عملكرد، بازرسی و رسیدگی به شكایات سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: جوامع مختلف تلاش می كنند تا سیاست های مربوط به بهداشت روانی را سازماندهی كنند. اصل كلی در این تلاش سالم سازی محیط فردی و اجتماعی است كه افراد جامعه را در بر می گیرد. این نگرش حكم می كند كه افراد بیشتر از پیش با بهداشت روانی و چگونگی پیشگیری و درمان بیماری های روحی آشنا گردند.
بنا بر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، نیك فطرت افزود: مدیران و كاركنان باید با آگاهی از میزان تحمل نسبت به سطح استرس پذیری خود و بكارگیری راهكارهای عملی برای افزایش قدرت تحمل و فشارپذیری فردی خود قدم بردارند و در جهت سالم سازی محیط و ارتقای بهداشت روانی سازمانی حركت كنند تا انرژی هایی كه ناخواسته صرف تنش های محل كار می شود برای ارتقای كمیت و كیفیت و تحقق اهداف سازمان مربوطه به كار گرفته شود.
رئیس گروه بازرسی دفتر ارزیابی عملكرد و رسیدگی به شكایات سازمان بیمه سلامت ایران بیان كرد: یكی از مهم ترین عناصر دستیابی به بهداشت روان در محیط كار، قوانین تصویب شده و استراتژی و سیاست های دولتی است. محل كار سالم و پویا می تواند با حمایت و حفظ سلامت، ایمنی و رفاه همه كارمندان و مدیران باعث افزایش بهره وری شود. درك فرصت ها و نیازهای كاركنان، آگاهی از منابع، پشتیبانی از كارمندان، انتقال احساس حمایت و مشاركت به آنان، برنامه های آموزشی و توسعه مهارت های فردی در حوزه بهداشت روانی كارمندان همچون مهم ترین عوامل افزایش سلامت در محیط كار است.
منبع:

1398/06/24
15:23:53
5.0 / 5
4337
تگهای خبر: استرس , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس