۷ سفارش برای كاهش مصرف پلاستیك در محرم

۷ سفارش برای كاهش مصرف پلاستیك در محرم آرایش عروس: جایگزینی لیوان های شیشه ای بجای لیوان های پلاستیكی، همراه داشتن لیوان، قاشق و چنگال شخصی و جایگزینی ظرف های چند بار مصرف با ظروف یكبار مصرف توصیه هایی ساده و قابل اجرا برای برگزاری مراسم محرم محیط زیستی است.به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، ایرانی ها با عنایت به عشق و ارداتی كه به امامان معصوم و بزرگان دینی دارند، هر فرصتی را برای ادای نذر مغتنم می شمرند. ماه های محرم و صفر حال و هوای خاصی برای ایرانی ها دارد و علاقه كه به امام حسین (ع) دارند موجب می شود كه میزان نذورات در این ماه بیشتر از هر زمان دیگری باشد.

در گذشته خیلی از ایرانی ها برای ادای نذرهای خود غالبا از ظروف ملامین، استیل و شیشه ای استفاده می كردند كه خوردن غذا در این ظروف هم بسیار لذت بخش بود هم اینكه هیچ صدمه ای برای طبیعت و محیط زیست نداشت و برای نذر چای از استكان های كمر باریك كه توان باردیگر به تن عزاداران هدیه می داد، استفاده می شد اما متأسفانه در سال های اخیر با گسترش تولید و تبلیغ ظروف یك بار مصرف، سنت زیبای استفاده از ظروف دائمی و چند بار مصرف رو به فراموشی گذاشته است.

با این حال می توان مسیر غلط گذشته را اصلاح كرد. اساسا هر یك از شهروندان ایرانی كه این روزها عزادار حسینی هستند، می توانند نقش تاثیرگذاری در بازگشت به سنت های محیط زیستی گذشته داشته باشند، بخصوص اگر بدانیم كه دین اسلام دینی است كه به فراخور موضوعات مختلف بر حفظ و حراست از طبیعت تاكید بسیاری داشته است.

از این رو سفارش می شود كه برای كاهش مصرف پلاستیك در ماه های عزاداری محرم و صفر و البته حفظ محیط زیست به نكات زیر توجه گردد. این سفارش ها این روزها بوسیله كلیپ هایی توسط سازمان مدیریت پسماند دست به دست می شود كه بعضی از آنها به شرح زیر است:

*جایگزینی لیوان های شیشه ای بجای لیوان های پلاستیكی به خصوص در نذری های مربوط به نوشیدنی های گرم

*استفاده از پارچه نویسی بجای بنزهای پلاستیكی

*حذف آب و نوشیدنی های با ظرف پلاستیكی (PET) از سفره های نذری

*استفاده از سفره های پارچه ای یا پلاستیكی پایدار بجای استفاده از سفره یك بار مصرف

*جایگزینی ظرف های چند بار مصرف با ظروف یك بار مصرف

*جایگزینی كیسه های پارچه ای برای نگهداری كفش در هیأت ها

*همراه داشتن لیوان، قاشق و چنگال شخصی بجای استفاده پرتعداد از لیوان، قاشق و چنگال یك بار مصرف

به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، نباید فراموش نماییم كه در شرایط حاضر نیز برخی از هموطنان نذری های خودرا در ظروف چند بار مصرف توزیع می كنند كه تصاویر دیدنی رقم زده است.منبع:

1398/06/17
17:09:01
5.0 / 5
4148
تگهای خبر: سازمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس