مطالعه جدید نشان می دهد؛

تاثیر بیماری پوستی پسوریازیس بر مبتلا شدن به دیابت

تاثیر بیماری پوستی پسوریازیس بر مبتلا شدن به دیابت به گزارش آرایش عروس طبق یافته محققان، افراد مبتلا به بیماری پوستی پسوریازیس در معرض ریسك بالا مبتلا شدن به دیابت نوع۲ قرار دارند و هرچقدر این بیماری پوستی شدیدتر باشد، این ریسك هم بالاتر خواهد بود.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، محققان در این مطالعه داده های حدود ۸۵ هزار فرد بزرگسال كه ۸۱۰۰ نفر از آنها مبتلا به پسوریازیس بودند را در بریتانیا بررسی كردند. محققان مشاهده كردند در مقایسه با افرادی كه مبتلا به پسوریازیس نبودند، ریسك دیابت در افراد مبتلا به این بیماری پوستی در ۲ درصد یا كمتر از بدن شان، ۲۱ درصد بیشتر بود.
این ریسك در افرادی كه این بیماری پوستی بیش از ۱۰ درصد از بدن شان را درگیر كرده بود ۶۴ درصد بیشتر بود.
طبق نتایج این مطالعه، به ازای افزایش هر ۱۰ درصد منطقه پوستی درگیر این بیماری، ریسك دیابت ۲۰ درصد دیگر افزایش می یابد. به عنوان مثال، افرادی كه ۲۰ درصد بدن شان دچار پسوریازیس باشد حدود ۸۴ درصد بیشتر در معرض ریسك مبتلا شدن به دیابت قرار دارند.
محققان بعد از اعمال یافته های شان در شماری از مردم جهان مبتلا به پسوریازیس برآورد كردند كه این بیماری پوستی با ۱۲۵، ۶۵۰ نمونه جدید مبتلا شدن به دیابت نوع۲ در سال مرتبط است.
بیماری پوستی پسوریازیس یك بیماری سیستم ایمنی است كه در آن التهاب باعث می گردد سلول های پوستی بیش از حد نرمال تكثیر شوند.
دكتر ژول گلفند، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه پنسیلوانیا، در این باره می گوید: «نوع التهاب مشاهده شده در پسوریازیس در بروز مقاومت انسولین هم نقش دارد و پسوریازیس و دیابت دارای جهش های ژنتیكی مشابهی هستند كه نشاندهنده مبنای بیولوژیكی ارتبط بین این دو بیماری هم هست. »
محققان تاكید می كنند افراد مبتلا به بیماری پسوریازیس باید از نظر مبتلا شدن به دیابت هم تحت نظر باشند.
 

1396/09/04
19:06:48
5.0 / 5
4673
تگهای خبر: بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس