وزیر بهداشت و درمان در گزارش آرایش عروس:

لزوم جامعه محور كردن سلامت، ۲۰ میلیون سفیر سلامت آموزش می بینند

لزوم جامعه محور كردن سلامت، ۲۰ میلیون سفیر سلامت آموزش می بینند به گزارش آرایش عروس وزیر بهداشت و درمان بابیان اینكه اولویت این وزارت خانه بر پیشگیری و سپس درمان است با تاكید بر لزوم جامعه محور كردن سلامت، اظهار داشت: آموزش 20 میلیون سفیر سلامت در دستور كار است.سعید نمكی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان اینكه برای جامعه محور كردن نظام سلامت از مهرماه طرح «خود مراقبتی» در كل كشور اجرایی می شود، اظهار داشت: بر این اساس هر خانه یك پایگاه سلامت خواهد بود كه اگر باقوت اجرا شود طرح ماندگاری می شود.
وی ضمن بیان اینكه اولویت بهداشت بر پیشگیری و درمان است و بر این اساس می كوشیم تا فاكتورهای سلامت ارتقا پیدا كند، اضافه كرد: برای كاهش هزینه های تحمیلی بیماری های ناشی از عدم مراقبت لازم آموزش ۲۰ میلیون سفیر برای ارتقای سلامت در دستور كار قرار دارد.
وزیر بهداشت و درمان بابیان اینكه ۳۰ درصد مردم فشارخون دارند، اظهار داشت: ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در طرح فشار مشاركت كردند كه از این تعداد دو میلیون نفر از بیماری فشارخون در خودشان خبر نداشتند و ۱۳ میلیون نفر در این راستا آموزش دیدند كه مبتلابه فشارخون نشوند.
نمكی در پاسخ به این پرسش كه بیمارستان مهدی شهر چه زمان به بهره برداری خواهد رسید، اشاره كرد: با عنایت به اینكه امسال یكی از سخت ترین سال های اقتصادی كشور را در حال پشت سر گذاشتن هستیم اما با این وجود برای ۴۰ بیمارستان در حال ساخت نظیر مهدی شهر هزینه ارزی و ریالی تجهیزات فراهم گشته است.
وی بابیان اینكه پیشرفت فیزیكی این بیمارستان ها مطلوب است، اضافه كرد: مقرر شد پس از ایام سوگواری محرم، هفته آینده در تهران به جمع بندی مناسبی پیرامون این بیمارستان ها دست پیدا نماییم كه تا آخر سال به افتتاح برسد.


منبع:

1398/06/15
23:04:53
5.0 / 5
4232
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , جامعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس