چای سبز چگونه لاغر می كند؟

چای سبز چگونه لاغر می كند؟ به گزارش آرایش عروس در كنار روش هایی مانند رژیم غذایی مناسب و ورزش كردن، روش های كمكی دیگری هم برای كاهش وزن وجود دارد كه از آن جمله می توان به نوشیدن چای سبز اشاره نمود.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، خیلی از پزشكان و متخصصان تغذیه بارها مزایای بسیارِ چای سبز را گوشزد كرده اند و در بین سفارش های گوناگون برای لاغری، نوشیدن روزانه بین دو تا سه فنجان چای سبز هم موثر دانسته شده است.
اما چای سبز چگونه سبب كاهش وزن و چربی سوزی می شود؟ در ادامه شش روشی كه چای سبز منجر به لاغری می شود به نقل از سایت "ریواردمی" آورده شده است:
۱) كاتچین ها و كافئین موجود در چای سبز با چربی ها مبارزه می كند:
چای سبز قدرت بسیاری داشته و حاوی مواد زیستی فعال مانند كافئین و اپی گالوكتشین گالات (EGCG) است كه به صورت مستقیم روی سوخت و ساز، سوختن چربی و بهبود سطح انرژی تاثیر دارند.
۲) چای سبز در تجزیه سلول های چربی از خود چربی ها كمك می گیرد:
مواد تشكیل دهنده موجود در چای سبز سطوح هورمون نوراپی نفرین را زیاد می كند. این هورمون هشداری را به همراه دارد كه منجر به تجزیه و شكستن سلول های چربی و تبدیل آنها به انرژی قابل استفاده می شود.
۳) چای سبز به هنگام ورزش كردن شدیدتر اثر می كند:
حدودا هر كدام از مكمل های كاهش وزن یكی از عناصر چای را در خود دارد و این دلیل ویژه ای دارد. تحقیقات نشان داده كه چای بخصوص چای سبز تاثیرات ورزش را تشدید می كند.
۴) چای سبز كالری سوزی می كند:
بدن ما به صورت دائم در حال سوزاندن كالری است. چه در حال نشستن باشید، چه خوابیدن و چه ایستادن همیشه بدن به مقادیر زیادی انرژی نیاز دارد و این انرژی از سوزاندن كالری به دست می آید. نوشیدن چای سبز منجر به افزایش سه تا چهار درصدی مقدار كالری سوزی بدن می شود كه حدود ۶۰ تا ۸۰ كالری در روز برآورد می شود.
۵) چای سبز دریافت كالری را در شما كاهش می دهد:
چای سبز به روشی طبیعی اما آهسته اشتها را می كاهد. این بدان معناست كه شما غذای كمتری خورده و كالری كمتری دریافت می كنید، در نتیجه گرفتار كاهش وزن خواهید شد.
۶) چای سبز چربی های بد را هدف قرار می دهد:
چای سبز بسیار آهسته و با تغییرات كوچك در كاهش وزن تاثیر دارد اما آن چه كه اهمیت بیشتری دارد، نوع چربی هاییست كه مورد هدف قرار می دهد. تحقیقات نشان داده تاثیر نوشیدن چای سبز به صورت عمده روی چربی های مضری است كه اطراف اندام های مختلف بدن تجمع یافته و سبب بیماری های جدی همچون دیابت نوع دو و بیماری های قلبی می شود.
فراموش نكنید كه نوشیدن چای سبز برای كاهش وزن ایده ای مناسب و اثرگذار است اما تاثیر آن بسیار آهسته و ضعیف است. برای برخورداری كامل از مزایای چای سبز بهتر است در كنار نوشیدن آن، ورزش منظم و رژیم غذایی مناسب و هم چنین اصلاح سبك زندگی را در نظر داشته باشید.1398/03/09
13:59:17
5.0 / 5
4580
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس