چگونه روز را با انرژی بیشتر شروع كنیم؟

چگونه روز را با انرژی بیشتر شروع كنیم؟ به گزارش آرایش عروس با رعایت برخی نكات ساده می توانید شب ها خواب راحت و آرامی داشته باشید و بامداد هم با خلق و خویی بهتر و با انرژی بیشتر از خواب بیدار شوید.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، یكی از رمزهای شگفت آور برای حفظ سلامت، استفاده از بامداد ها به بهترین شكل امكان دارد. تحقیقات نشان می دهند كه افراد سحرخیز از احساسی مثبت و وزن مناسب تری نسبت به دیگر افراد برخوردار می باشند. این بدان دلیل است كه قوه خودداری در بامداد ها قوی تر بوده و زمانی مناسب برای ایجاد عادت هایی است كه می تواند بدن، ذهن و حتی روابط شما را بهبود بخشد.
در ادامه برخی سفارش هایی كه می تواند خواب شبانه و هم خلق و خوی صبحگاهیِ شما را بهبود بخشد به نقل از سایت "وومنزدی" آورده شده است:
۱) از پیش آماده باشید: با حاضر كردن لباس ها و آماده كردن كیف خود و هم چنین پختن ناهار از شب قبل، خویش را برای داشتن روزی كم استرس آماده كنید. انجام برخی كارهای روزمره از قبل می تواند از بار و فشار كارهای شما بكاهد و در نتیجه استرس كمتری را بامداد روز بعد به شما تحمیل كند.
۲) در مورد زمان خواب خود تجدیدنظر كنید: مهم نیست بامداد روز بعد چه ساعتی از خواب بیدار می شوید، در صورتیكه هفت تا هشت ساعت خواب كافی داشته باشید، روز بهتری خواهید داشت. ازاین رو سحرخیزی لزوما به معنای داشتن روزی بهتر نیست. اگر معمولا نیمه شب به تخت خواب می روید و ساعت هفت بامداد از خواب بیدار می شوید برای زودتر بیدار شدن، خودتان را مجبور نكنید كه ساعت ۹: ۳۰ شب به تخت خواب بروید! چون كه احیانا تا زمان معمول خواب خود در تخت تان غلت خواهید زد و بدخواب می شوید. در عوض اهداف خویش را كوتاه تر كنید و شبی یك ربع زودتر بخوابید تا به تدریج به زمان مورد نظرتان برسید.
۳) گل ها را تماشا كنید: براساس یك مطالعه دانشگاه هاروارد، افرادی كه اول بامداد چشم شان به گل ها می افتد، شادتر و پر انرژی تر هستند. در واقع این افراد با نگاه كردن به گل ها به سادگی اضطراب كمتری حس كرده و در طول روز آرامش بیشتری دارند. پس یك دسته گل را روی میز كنار تخت یا روی پیش خوان آشپزخانه تان قرار دهید.
۴) تصمیم به بی توجهی بگیرید: گوش دادن به اخبار به محض برخواستن از خواب می تواند روزی پراسترس را برایتان رقم بزند. محدودیت هایی هم چون گوش ندادن به اخبار و چك نكردن پیام ها تا نیم ساعت بعد از بیدار شدن برای خود اعمال كنید. یا می توانید موسیقی مورد علاقه خویش را در این مدت با صدای بلند گوش دهید. تحقیقات نشان می دهند كه گوش دادن به یك موسیقی شاد یكی از تقویت كننده های روحیه افراد است.
۵) با اولین زنگ هشدارتان از خواب برخیزید: اگر برای اولین باری كه اخطار بیدارباش تان زنگ می خورد، بیدار شوید، احساس آرامش بیشتری نسبت به زمانی خواهید داشت كه بعد از چند بار قطع این اخطار از خواب برمی خیزید. چون كه در صورت چرت زدن باردیگر، امكان دارد به مرحله عمیق خواب فرو روید. بنابراین ساعت هشدارتان را به دور از خود قرار دهید تا نتوانید آنرا به راحتی قطع كنید.
۶) در معرض نور قرار بگیرید: قرار گرفتن در معرض نور می تواند تولید ملاتونین یا هورمون خواب را در بدن تان متوقف نماید و به شما كمك نماید تنها در كمتر از ۱۵ دقیقه احساس بیداری و سرحالی بیشتری داشته باشید. نور درمانی هم چنین به كاهش افسردگی در افراد كمك می نماید. هنگامی كه بامداد در حال مسواك زدن دندان هایتان هستید یك چراغ پر نور در كنار خود روشن كنید.
۷) تحرك داشته باشید: تحقیقات نشان می دهند افرادی كه بامداد ها ورزش می كنند، بیشتر از دیگر افراد روی نظم روزانه قرار می گیرند. تنها ۱۰ دقیقه پیاده روی یا حركات كششی جریان خون را در بدنتان بهبود داده و به شما كمك می نماید تا بیدارتر باشید.
۸) نور را مسدود كنید: یك اتاق كاملا تاریك و سیاه، محیطی مناسب برای خوابی باكیفیت است. نورپردازی در محیط داخلی و خارجی را می توانید با خرید یك چشم بند ساده تنظیم كنید یا می توانید با خرید پرده هایی كلفت تر از پرده های معمول از ورود نور به اتاق جلوگیری نمایید.
۹) زمان خواب خویش را تنظیم كنید: رفتن به رختخواب و بیدار شدن در یك زمان مشخص از هر روز بهترین راه برای حفظ ساعت بدن شما (ریتم روزانه شما) در تعادل است. این امر منجر به ایجاد یك چرخه خواب منظم در شما می شود كه به روان بودن بقیه فرایندهای بدن شما كمك می نماید.
۱۰) محیط اطراف را آرام نگه دارید: سر و صداهای محیط اطراف مانند صدای پارس سگ ها یا صدای ترافیك می تواند روند به خواب رفتن و بیدار شدن شما را دشوار سازد. می توانید به هنگام خواب از دستگاه های نویزگیر كه سرو صداها را كم می كنند یا از یك فَن ملایم برای خنثی كردن صداهای اطراف استفاده كنید.1398/02/19
11:33:25
5.0 / 5
4569
تگهای خبر: آرامش , استرس , بدن , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس