رییس مركز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت در بازدید از مناطق سیل زده خوزستان

هیچگونه بیماری واگیر در مناطق سیل زده مشاهده نشده است

هیچگونه بیماری واگیر در مناطق سیل زده مشاهده نشده است به گزارش آرایش عروس رئیس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت بامداد امروز از مناطق سیل زده استان خوزستان بازدید نمود.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، دكتر محمد مهدی گویا به همراه دكتر سید مهدی حسینی زاده معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی اهواز از مناطق درگیر سیلاب در خوزستان بازدید كردند.
در ابتدای این بازدید دكتر گویا ضمن حضور در كمپ اسكان سیل زدگان مسیر روستای " الهایی" از توابع مركز بهداشت غرب اهواز، ضمن نظارت بر روند عرضه خدمات بهداشتی و مراقبتی، از نزدیك در جریان اقدامات مركز بهداشت خورستان در رسیدگی به وضعیت سیل زدگان قرار گرفت. دكتر گویا تصریح كرد: با عنایت به سیلابی شدن برخی روستاها و احتمال وقوع آلودگی میكروبی در آب و غذا، پیشگیری از شیوع بیماریهای واگیر و منتقله از آب و غذا در بین مناطق درگیر سیل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد كه باید در این زمینه مراقبت های لازم صورت گیرد.
رئیس مركز مدیریت بیماری های واگیر اضافه كرد: كلیه مناطق سیل زده در كشور به صورت كامل تحت كنترل است و خوشبختانه هیچگونه بیماری واگیر در این مناطق مشاهده نشده است. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشكی جندی شاپور اهواز هم در این بازدید ضمن عرضه گزارشی از اقدامات مركز بهداشت خوزستان در مناطق درگیر سیلاب تصریح كرد: كارشناسان مركز بهداشت استان از همان روزهای اولیه صدور اخطاریه سیل در استان به حالت آماده باش درآمدند تا در صورت بروز سیل خللی در خدمت رسانی به مردم ایجاد نشود.
حسینی زاده افزود: كارشناسان مبارزه با بیماریها و بهداشت محیط مركز بهداشت استان خوزستان با نمونه گیری های مختلف میكروبی و شیمیایی و آزمایش های میزان كُلر آب در جهت سلامت آب شرب اقدام نمودند و در صورت نیاز با همكاری اداره آبفا آب بسته بندی سالم در اختیار خانواده های درگیر سیل قرار می دهند.
به گزارش وبدا، وی ادامه داد: همینطور مادران آبستن پرخطر از مناطق در معرض سیل به مكان های امن منتقل شده تا در صورت نیاز، به خدمات پزشكی و مراقبتی دسترسی داشته باشند و از خانواده ها خواسته شده تا كودكان را در منازل اقوام كه در مناطق امن سكونت دارند اسكان دهند. رئیس مركز بهداشت خوزستان در انتها اظهار داشت: تیم های سلامت شامل پزشكان، ماماها و بهورزان هم با بازدیدهای خانه به خانه نسبت به ویزیت مادران باردار، نوزادان، كودكان و سالمندان اقدام می كنند و داروهای مورد نیازشان را در اختیار آنان قرار می دهند.1398/01/13
13:12:19
5.0 / 5
4701
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس