استفاده طولانی از لوازم الكترونیكی عامل كندی رشد كودكان است

استفاده طولانی از لوازم الكترونیكی عامل كندی رشد كودكان است آرایش عروس: پزشكان در بررسی های اخیر اظهار داشتند: كار كردن طولانی مدت با لوازم الكترونیكی و تماس با صفحه نمایش این لوازم با تأخیر در رشد كودكان مرتبط می باشد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، پزشكان كانادایی در بررسی های خود مشاهده نمودند كودكانی كه در سن دو سالگی مدت زمان زیادی را با لوازم الكترونیكی همچون گوشی همراه یا تبلت می گذرانند در سن سه سالگی نسبت به كودكان دیگر در تست های رشد عملكرد ضعیف تری دارند. همین طور این تأخیر در رشد كودكان پنج ساله ای كه در سه سالگی زمان زیادی را با این لوازم گذرانده بودند باز مشاهده شده است.
پزشكان می گویند: نكته تازه در این مطالعه این است كه كودكان خردسال و كم سن و سال مورد بررسی قرار گرفتند چونكه در سن دو تا پنج سالگی رشد مغز و كودك به سرعت در حال پیشرفت است.
بگفته پزشكان والدین باید نسبت به مدت زمانی كه فرزندانشان اجازه دارند با این لوازم الكترونیكی كار كنند هوشیار باشند برای اینكه كار كردن طولانی مدت با این وسایل بر توانایی كودكان در برخورداری از رشد مطلوب تأثیر می گذارد.
در این بررسی مدت زمانی را كه بیشتر از ۲۴۰۰ كودك دو تا پنج ساله به بازی یا كار با لوازم الكترونیكی مشغول هستند و روند رشد مغزی آنان مورد مطالعه قرار گرفت. همین طور از مادران این كودكان درخواست شد تا مدت زمانی را كه فرزندانشان به تماشای تلویزیون، كامپیوتر یا وسایل دیگر اختصاص می دهند، ثبت كنند. همین طور طی پرسشنامه ای میزان رشد این كودكان مورد ارزیابی قرار گرفت.
به نوشته روزنامه گاردین، این تیم تخصصی مشاهده نمودند هرچه كودكان مدت زمان بیشتری را به كار كردن با لوازم الكترونیكی می پردازند عملكرد آنان در تست های رشد ضعیف تر است.1397/11/10
01:14:40
5.0 / 5
4795
تگهای خبر: پزشك , كامپیوتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس