تكذیب كمبود آنژیوكت در بیمارستان ها

تكذیب كمبود آنژیوكت در بیمارستان ها آرایش عروس: به دنبال انتشار اخباری در خصوص كمبود آنژیوكت در بعضی بیمارستان ها، سرپرست گروه نظارت بر تامین تجهیزات و ملزومات پزشكی وزارت بهداشت، از افزایش واردات این كالای پزشكی امسال آگاهی داد و اظهار داشت: به سبب اهمیت این كالا و ضرورتش برای خیلی از فرآیندهای درمانی، ذخیره استراتژیك مناسبی از برندهای برتر آنژیوكت از طرف تامین كنندگان پشتیبان وزارتی وارد و ذخیره شده است.محمدمهدی علاءالدین در گفت وگو با ایسنا، در این باره اضافه كرد: باید توجه كرد كه در هشت ماهه نخست سال جاری بیشتر از ۴۴ میلیون عدد آنژیوكت به كشور وارد شده و در این راستا بیشتر از ۴.۵ میلیون یورو ارز برای آن صرف شده است. حال اگر این میزان را با میزان واردات در سال ۱۳۹۵ كه ۲۶ میلیون عدد آنژیوكت بوده و واردات سال ۱۳۹۶ كه حدود ۳۸ میلیون عدد از این وسیله بوده است، مقایسه نماییم، افزایش قابل توجهی در زمینه واردات آنژیوكت جهت تامین نیاز بیماران می بینیم. بدین سبب از بابت تامین آنژیوكت مشكلی نخواهیم داشت.

وی با اشاره به اینكه برای واردات آنژیوكت مورد نیاز مراكز درمانی سراسر كشور امسال بالغ بر ۹.۶ میلیون یورو ارز تخصیص یافته است كه تابحال ۷.۹ میلیون یورو آن تامین و جذب شده است، اضافه كرد: بر این اساس می توان انتظار داشت كه واردات آنژیوكت تا آخر سال تا دو برابر باز افزایش یابد.

علاء الدین افزود: همین طور به سبب اهمیت این كالا و ضرورتش برای خیلی از فرآیندهای درمانی، ذخیره استراتژیك مناسبی از برندهای برتر آنژیوكت از طرف تامین كنندگان پشتیبان وزارتی وارد و ذخیره شده است.

سرپرست گروه نظارت بر تامین تجهیزات و ملزومات پزشكی وزارت بهداشت در عین حال از تولید ۳۲۰ هزار عدد آنژیوكت طی امسال در كشور آگاهی داد و اظهار داشت: با عنایت به تامین مواد اولیه لازم برای تولید این وسیله، تا ۲۰ روز آینده تعداد یك میلیون عدد آنژیوكت تولیدی جدید باز به بازار عرضه خواهد شد. بر این اساس دو شركت دیگر باز كه توانمندی مناسبی در این حوزه دارند، مقدمات لازم برای تولید این كالا را فراهم نموده اند و انتظار داریم تولیدات این شركت ها باز بزودی وارد بازار شود تا میزان اتكا به واردات در این كالای پزشكی كم شود.

در عین حال دكتر كیانوش جهانپور- سخنگوی سازمان غذا و دارو باز درباره وضعیت توزیع سِرُم در بیمارستان های كشور، اظهار داشت: توزیع سِرُم طبق روال انجام میگردد و تابحال مشكلی در خصوص كمبود سرم در مراكز درمانی به سازمان غذا و دارو گزارش نشده است.

وی اضافه كرد: اگر مورد خاصی در این زمینه باشد، می توانند آنرا به سازمان غذا و دارو گزارش دهند، اما هم اكنون چیزی در این باره به ما گزارش نشده و مشكلی نداریم.
1397/09/26
13:31:16
5.0 / 5
4527
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بینی , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس