محققان می گویند؛

ارتباط آرتروز روماتوئید و افزایش ریسك بیماری انسداد ریه

ارتباط آرتروز روماتوئید و افزایش ریسك بیماری انسداد ریه آرایش عروس: به قول محققان، افراد مبتلا به آرتروز روماتوئید در معرض ریسك بالا مبتلاشدن به بیماری مزمن انسداد ریه (COPD) قرار دارند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، یافته های مطالعه جدید نشان داده است افراد مبتلا به شرایط التهابی مزمن باید بیشتر مراقب سلامت دستگاه تنفسی شان باشند.
محققان دانشگاه بریتیش كلمبیا، رابطه بین COPD و التهاب را اثبات نموده اند. تیم تحقیق به سرپرستی «دیان لاكایلی»، اطلاعات مربوط به افراد مبتلا به آتروز روماتوئید را بین سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۶ بررسی كردند و آنرا با اطلاعات جمعیت عمومی مقایسه كردند.
مطالعه شامل ۲۴، ۶۲۵ بیمار مبتلا به آرتروز روماتوئید و ۲۵، ۳۹۶ نفر بعنوان گروه كنترل بود. پژوهشگران دریافتند احتمال بستری شدن در بیمارستان به سبب COPD در بیماران مبتلا به آرتروز روماتوئید به مراتب بیشتر از جمعیت عمومی بود.
محققان دریافتند افراد مبتلا به آرتروز روماتوئید ۴۷ درصد بیشتر از گروه كنترل به خاطر COPD در بیمارستان بستری شدند. این ریسك در افراد سیگاری باز به مراتب بیشتر بود.
دكتر لاكایلی در ادامه می افزاید: «این یافته ها جدید هستند چراكه قبلا مشخص شده بود كه التهاب در مبتلاشدن به COPD نقش دارد و پزشكان درمان كننده افراد مبتلا به آرتروز روماتوئید آگاه نبودند كه بیماران شان در معرض ریسك بالای COPD قرار دارند.»
به گفته وی، «نتایج ما بر لزوم كنترل التهاب و در حقیقت ریشه كن كردن كامل التهاب از راه درمان موثر آرتروز روماتوئید تاكید دارند.»

1397/09/24
18:46:00
5.0 / 5
4528
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس