ورود كارشناسان بیمه سلامت به سوژه اعتباربخشی بیمارستان ها

ورود كارشناسان بیمه سلامت به سوژه اعتباربخشی بیمارستان ها آرایش عروس: مدیركل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: سنجه های اعتباربخشی بیمارستانی از وزارت بهداشت دریافت و قرار شده كه سازمان های بیمه گر در 200 سنجه اعتباربخشی نظر بدهند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، مهدی قنادی درباره اعتباربخشی در بیمه های درمانی اظهار داشت: تابحال سازمان های بیمه گر در سوژه اعتباربخشی بیمارستان ها موثر نبوده و فقط ناظر بودند، اما اخیرا تعامل و همكاری هایی با وزارت بهداشت در این زمینه انجام شده تا در مواردی از سنجش و اعتباربخشی بیمارستان ها از سازمان های بیمه گر باز نظرخواهی شود.
وی ادامه داد: سنجه های اعتباربخشی بیمارستانی از وزارت بهداشت دریافت و قرار شده كه سازمان های بیمه گر در 200 سنجه اعتباربخشی نظر بدهند. یعنی كارشناسان بیمه بعنوان ارزیاب در بیمارستان ها حاضر شده و درباره كیفیت خدمات بیمارستان های طرف قرارداد و حتی غیر طرف قرارداد نظر خواهند داد.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، قنادی افزود: اگر این سوژه نهایی شود، قدم بسیار بزرگی در امتداد تعامل با وزارت بهداشت در زمینه ارزیابی و اعتباربخشی بیمارستان ها برداشته شده است. چونكه مردم خیلی از مشكلات خود در بیمارستان ها را به سازمان های بیمه گر منتقل می كنند و ما باید این موارد را به وزارت بهداشت اعلام نماییم. بهتر این است كه در زمان ارزش یابی، سازمان های بیمه گر اثرگذاری مناسب داشته باشند و مراكز و موسسه های درمانی مشاهده كنند كه پرداخت ها منوط به اصلاح ساختار و فرآیندهای بیمارستانی است و در نتیجه تلاش بیشتری در امتداد ارتقای كیفیت خدمات سلامت انجام میگردد.
مدیركل نظارت بر خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت، اظهار نمود: هرچند وزارت بهداشت كنترل های خاص خودرا در این زمینه دارد، اما به این دلیل كه پرداخت ها با سازمان های بیمه گر است، این سازمان ها بهتر می توانند انحراف از فرآیندها را مورد سنجش قرار دهند. اگر این تعامل وجود داشته باشد، می توان به اصلاح ساختار و فرآیندهای مراكز و موسسه های درمانی بیشتر از قبل امیدوار بود.1397/09/21
14:57:53
5.0 / 5
4293
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیمه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس