محققان آلمانی می گویند؛

سبك زندگی سالم خطر بازگشت سرطان سینه را می كاهد

سبك زندگی سالم خطر بازگشت سرطان سینه را می كاهد آرایش عروس: شواهد پژوهشی نشان داده است زمانیكه فرد بازمانده از سرطان سینه در مرحله اولیه، رژیم غذایی سالم و ورزش منظم را در پیش گیرد، احتمال بازگشت بیماری كاسته می شود.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، دكتر «ولفگانگ جانی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه اولم آلمان، در این باره می گوید: «هر چقدر سبك زندگی بیمار مبتلا به سرطان سینه سالم تر باشد، روند بهبود بیماری بهتر است.»
در این مطالعه، تیم تحقیق وضعیت حدود ۲۳۰۰ بیمار مبتلا به سرطان سینه در مرحله اولیه را كه تحت درمان با شیمی درمانی قرار گرفته بودند بررسی كرد. نیمی از این بازماندگان به طورتصادفی تحت مشاوره دوساله زندگی سالم شخصی شده به صورت تلفنی قرار گرفتند. نیمی دیگر (گروه كنترل) مشاوره استاندارد كلی بر طبق سبك زندگی سالم دریافت نمودند.
افراد گروه سبك زندگی شخصی شده در زمینه های نظیر بهبود رژیم غذایی، كاهش مصرف چربی و افزایش تحرك بدنی تحت هدایت قرار گرفتند.
یافته ها نشان داد پس از دو سال، افراد گروه سبك زندگی شخصی شده میانگین حدود یك كیلوگرم وزن كم كرده بودند درحالیكه گروه كنترل به طورمیانگین حدود یك كیلوگرم اضافه وزن پیدا كرده بودند.
اما اختلاف واقعی در مورد عواقب سرطان بود. نرخ زنده ماندن بدون بیماری در میان حدود ۱۵۰۰ بیماری كه در گروه سبك زندگی شخصی شده قرار داشتند ۳۵ درصد بیشتر از بیماران گروه كنترل و ۵۰ درصد بیشتر از بیمارانی بود كه در هیچ گروه قرار نداشتند.
تحقیق قبلی نشان داده است كه چاقی و تحریك فیزیكی كم با ریسك بالاتر مبتلاشدن به سرطان سینه مرتبط می باشد و همین طور ریسك بازگشت بیماری و كاهش میزان زنده ماندن پس از بیماری را بیشتر می كند.

1397/09/20
13:40:08
5.0 / 5
4416
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس