دبیر علمی انجمن آسیب شناسی ایران عنوان كرد:

لزوم ساماندهی تجویز آزمایش های پزشكی

لزوم ساماندهی تجویز آزمایش های پزشكی آرایش عروس: دبیر علمی انجمن لطمه شناسی ایران با اشاره به تجویز غیرمنطقی آزمایشات پزشكی اظهار داشت: به نظر می آید این موارد در كشور ما خیلی سامان پیدا نكرده و جا دارد بر روی تجویز منطقی آزمایش بیشتر كار نماییم.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، محمدعلی برومند، در حاشیه برگزاری بیستمین كنگره انجمن علمی پاتولوژی ایران در مركز همایش های رازی گفت: كنگره امسال با هدف تبادل نظر علمی و طرح مشكلات آموزشی و صنفی پاتولوژیست های كشور برگزار می گردد.
وی با عنوان این مطلب كه ما خیلی قائل به تفكیك مسائل علمی از صنفی نیستیم، اضافه كرد: موضوعاتی همچون تعرفه، تجهیزات پزشكی، تأمین وسایل و مواد مصرفی و همین طور تداخل رشته ای در كنگره امسال مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
دبیر علمی انجمن لطمه شناسی ایران در ارتباط با وضعیت كیفی آزمایشات پزشكی در كشور اشاره كرد: به نظر می آید در این زمینه ما خیلی عقب نیستیم اما در حد مطلوب باز قرار نداریم و جا دارد از تكنولوژی های جدیدتر و پیشرفته تر در این زمینه استفاده نمائیم.
برومند افزود: ما نیاز داریم تست های بیشتری در ارتباط با مدیریت، تشخیص و درمان بیمار در دسترس داشته باشیم كه متأسفانه هم اكنون امكان پذیر نیست.
وی با عنوان این مطلب كه مشكلی در زمینه چهار عمل اصلی تشخیص بیماری های شایع در آزمایشگاه های پزشكی كشور وجود ندارد، اضافه كرد: در زمینه تجویز آزمایش پزشكی برای بیمار، نگاه علمی می بایست پشت آن قرار داشته باشد؛ به صورتی كه وقتی آزمایش برای بیمار درخواست می شود، باید در جای درست و با احتساب هزینه ها درخواست شود.
دبیر علمی انجمن لطمه شناسی ایران اشاره كرد: به نظر می آید مانند همه جای دنیا این موارد در كشور ما خیلی سامان پیدا نكرده و جا دارد بر روی تجویز منطقی آزمایشات پزشكی بیشتر كار نماییم.

1397/09/16
21:03:24
5.0 / 5
4201
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس