معاون وزیر بهداشت خبر داد

پیشگیری از اپیدمی آنفلوآنزا در مناطق زلزله زده، واكسیناسیون گروه های پرخطر

پیشگیری از اپیدمی آنفلوآنزا در مناطق زلزله زده، واكسیناسیون گروه های پرخطر آرایش عروس: معاون بهداشت وزیر بهداشت اقدامات انجام شده برای ساكنان مناطق زلزله زده برای پیشگیری از بروز بیماری ها در فصل سرد سال را شرح داد.دكتر علیرضا رییسی در گفت وگو با ایسنا، درباره اقدامات انجام شده برای پیشگیری از بروز اپیدمی آنفلوآنزا در مناطق زلزله زده كشور، اظهار داشت: خوشبختانه امسال در بحث تهیه و توزیع واكسن آنفلوآنزا به خوبی عمل شد و تا كنون كمبودی در این زمینه گزارش نشده است. باید توجه كرد كه سفارش هایی را كه برای گروه های پرخطر نسبت به ضرورت تزریق واكسن آنفلوآنزا مطرح كردیم، همچنان پابرجا می باشد.

وی اضافه كرد: هم اكنون واكسن آنفلوآنزا به میزان كافی در مناطق زلزله زده كشور هم وجود دارد. البته در سال قبل تجربه موفقی در این زمینه داشتیم؛ به طوریكه با عنایت به واكسیناسیون خوبی كه در آن مناطق انجام شد، خوشبختانه اپیدمی خاصی در مناطق زلزله زده نداشتیم.

رییسی افزود: امسال هم این واكسیناسیون انجام شده و امیدواریم روندی مشابه سال قبل تكرار شود. بر این اساس هم اكنون واكسیناسیون آنفلوآنزا در مناطق زلزله زده برای گروه های پر خطر انجام شده است. البته باید توجه كرد كه گرچه شیوع یا بروز اپیدمی ها قابل پیش بینی نیست، اما اقدامات مان را بر مبنای تجارب بین المللی، كشوری و پروتكل ها و سفارش های سازمان بهداشت جهانی، انجام داده ایم.

معاون بهداشت وزیر بهداشت در بخش دیگری از صحبت هایش درباره لزوم تزریق واكسن آنفلوآنزا برای زائران اربعین حسینی هم تصریح كرد: آنچه را كه هم اكنون باید یادمان باشد و آنرا مورد توجه قرار دهیم، بحث زائرانی است كه برای اربعین به كشور عراق مشرف شده اند و امیدواریم به سلامتی بازگردند. زائران اربعین گروهی هستند كه سفارش كرده ایم قبل از رفتن به عراق، بخصوص گروه های پرخطر واكسن آنفلوآنزا را تزریق كنند تا در بازگشت كمترین مشكل را داشته باشند.
1397/08/04
15:14:48
5.0 / 5
4383
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , بینی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس