بسته اخبار اجتماعی در روز چهارشنبه

از پیگیری رصد پسر اینستاگرامی تا درخواست آقای وزیر برای بیماری حاشیه ساز

از پیگیری رصد پسر اینستاگرامی تا درخواست آقای وزیر برای بیماری حاشیه ساز آرایش عروس: انتشار تمامی قراردادهای بالای 250 میلیون تومان در شهرداری تهران، درخواست بودجه ای وزیر بهداشت برای چند بیماری حاشیه ساز، رتبه جهانی ایران در ˮنشاط اجتماعیˮ/راهكارهای كاهش عاطفه منفی در كشور، احتمال خودكشی موفق بین معتادان۲۰ برابر افراد عادی است و... از مهم ترین خبرهای اداره اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه هستند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، اداره اجتماعی ایسنا امروز بیشتر از 60 خبر را منتشر نموده است كه در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده كه با كلیك روی تیتر هر یك از آنها، متن كامل خبر در دسترس خواهد بود:

رصد پسر اینستاگرامی فراری/تلگرام همچنان دارای بیشترین جرائم
سردار كمال هادیان فر رئیس پلیس فتادر نشست خبری كه به منظور تشریح اقدامات پلیس فتای ناجا برگزار شد، اظهاركرد: هشت سال از تشكیل پلیس فتا گذشت و در این مدت پلیس فتا به بیشتر از ۱۳۳ هزار پرونده رسیدگی كرده كه ۱۱ هزار و ۷۶۵ مورد آن كشف شده است.
هادیان فر با اشاره به اینكه طی این هشت سال ۷۴ هزار و ۹۱۷ نفر توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر شده اند، تصریح كرد: به صورت میانگین قدرت كشف پلیس فتا از ابتدای تأسیس تابحال ۸۳ درصد بوده است و بر این اساس در نیمه نخست امسال ۳۰حفره را در این سایت ها شناسایی كرده و به مقامات بالا اعلام كردیم و همینطور موفق شدیم تا حمله سایبری به شركت فرودگاه در مشهد و تبریز را شناسایی كرده و عامل آنرا دستگیر نماییم.
وی به اقدامات پلیس فتا درباره سكه و ارز هم اشاره نمود و افزود: ۱۳۸۱ سایت، كانال و گروه كه مبادرت به اعلام قیمت ارز و سكه كرده بودند شناسایی شده كه ۵۲۲ مورد آن محدود شد و ۲۰۰ مورد آن هم به آگاهی معرفی شده و تعداد دیگر هم دیگر فعالیتی ندارند. همینطور مسئولان ۲۴ سایت هم با هماهنگی مقام قضایی به پلیس احضار شده و برایشان پرونده تشكیل داده شد. تعدادی از این سایت ها هم در خارج از كشور فعالیت دارند.

انتشار تمامی قراردادهای بالای 250 میلیون تومان در شهرداری تهران
حجت الله میرزایی معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران اعلام نمود كه تمامی قراردادهای با مبلغ 250 میلیون تومان و بالاتر در شهرداری تهران بر روی سامانه شفافیت قراردادها منتشر می گردد.

میرزایی با اشاره به مبحث شفافیت در برنامه سوم توسعه شهر تهران، خاطرنشان كرد: بر مبنای ماده 8 احكام پیشنهادی برنامه پنج ساله سوم توسعه، شهرداری تهران موظف شده تا كلیه معاملات و فرایندها، تراكنش ها و تصمیمات امتیازآور شامل كلیه قراردادهای متوسط به بالا، مناقصه ها، مزایده ها، تهاترها، اسناد مربوط به واگذاری ها، مجوزهای بهره برداری از املاك و مستغلات شهرداری، مصوبات و آرای قطعی كمیسیون های ماده 100 قانون شهرداری ها و ماده 5 شهرسازی و هرگونه كمك نقدی و غیر نقدی به اشخاص حقوقی و حقیقی را در سامانه شفافیت اعلام نماید.

انتقاد مدیركل محیط زیست استان تهران از روند كند راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب
كیومرث كلانتری مدیر كل حفاظت محیط زیست استان تهران با حضور در ایسنا، ضمن انتقاد از روند كند راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب در شهرستان اسلامشهر و بهارستان و تولید بوی نامطبوع در این مناطق اظهار داشت: پساب شهری شهرستان اسلامشهر، واوان و بهارستان نباید بیشتر از این سرگردان باشند.
مدیر كل حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: در شهرستان اسلامشهر و واوان ۶۰۰ هزار نفر جمعیت و در شهرستان بهارستان ۷۰۰ هزار نفر جمعیت داریم چون در این مناطق منبع پذیرنده ای مانند دریاچه یا رودخانه ای روان نداریم فاضلاب به صورت رها شده در محیط باقی می ماند و بوی تعفن بوجود می آورد.
كلانتری با اشاره به اینكه سازمان برنامه و بودجه ردیف اعتباری ویژه ای برای راه اندازی و افتتاح تصفیه خانه فاضلاب در این نقاط مختص كرده است، اظهار داشت: روند راه اندازی تصفیه خانه در شهرستان اسلامشهر و بهارستان با كندی همراه می باشد كه این وضعیت برای محیط زیست قابل قبول نیست.

درخواست بودجه ای وزیر بهداشت برای چند بیماری حاشیه ساز
دكتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت در گفت وگو باایسنا ضمن تشریح سه درخواست بودجه ای وزارت بهداشت برای سال ۹۸، اظهار داشت: درخواست مهمی كه دارم این است كه اعتبار مربوط به بیماران خاص را به صورت ویژه مورد توجه قرار دهند.
وی با اشاره به درخواست های بودجه ای وزارت بهداشت برای سال ۹۸، اظهار داشت: در زمینه بودجه سال ۹۸ وزارت بهداشت، تنها خواهشی كه دارم این است كه آنچه را كه سال قبل برای وزارت بهداشت پیش بینی كردند، در سال ۹۸ هم ببینند، اما اعتبار مربوط به بیماران خاص را به صورت ویژه مورد توجه قرار دهند.
وی ادامه داد: در صدر این بیماران، مبتلایان به SMA هستند و دیدید كه چه حاشیه هایی برایش درست شد. از طرفی بیماران مبتلا به دیستروفی عضلانی هم باید مورد حمایت قرار گیرند، اما تابحال هیچ اعتباری برایشان دیده نشده است. در عین حال لازم است از بیماران مبتلا به بیماری های متابولیك كه در راس آنها بیماری MPS قرار دارد، بیماران مبتلا به ام اس، بیماران پروانه ای و مبتلایان به سرطان حمایت جدی به عمل آید و در سال آینده بودجه پشتیبانی از این بیماران را به صورت واقعی ببینند؛ چراكه مردم واقعا گرفتارند و هر كمبودی هم كه باشد، آنرا از چشم ما می بینند. حق هم دارند، اما واقعیت این است كه نقش ما در این موضوعات وقتی كه پولی در كار نباشد، كمترین نقش است.

رانندگان پیشقراولان فرهنگسازی رفتار ترافیكی در شهر باشند
علیرضا قنادان مدیرعامل تاكسیرانی شهر تهران هم در مراسم هفته ناجا اظهار داشت: از رانندگان انتظار است كه پیشقراولان فرهنگ سازی رفتار ترافیكی در سطح شهر هستند. و یكی از موضوعات مهمی كه بخشی از نظم و انتظام شهری را می توان به آن مرتبط دانست حوزه رانندگی است. متاسفانه در كشور به صورت عینی می بینیم و یا گاها در تصاویر دیده می گردد كه خودمان بعنوان شهروند آنچنان كه باید در رعایت این مسائل دقت ویژه ای نداریم؛ البته می توان برخوردهای متفاوتی با این مورد داشت. یكی از این برخوردها، برخوردهای محدود كننده و جریمه است كه در مورد بعضی حوزه ها و رانندگان بایستی به كار گرفت.

رتبه جهانی ایران در "نشاط اجتماعی"/راهكارهای كاهش عاطفه منفی در كشور
صدیقه خادم _ كارشناس سلامت روان وزارت بهداشت همزمان با اولین روز هفته سلامت روان كه از جانب وزارت بهداشت با عنوان "نقش شادی و نشاط در سلامت روان جوانان و نوجوانان" نامگذاری شده، به ایسنا می گوید: جوانان بعنوان سرمایه های انسانی هر جامعه ای هستند. در هر جامعه ای پویاترین گروه های آنرا قشر جوانان تشكیل می دهند و شادابی این قشر از جامعه تا حد زیادی لازمه سلامت و شادی خیلی از آحاد جامعه است.
وی ادامه می دهد: بررسی های علمی نشان داده است مشاركت اجتماعی سهم عمده ای در نشاط اجتماعی جوانان دارد. امروزه لزوم و اهمیت مشاركت واقعی جوانان در تمامی سطوح و جوانب مختلف اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی برای دستیابی به یك توسعه پویا و فعال بر هیچ اندیشمندی پوشیده نیست؛ چون كه این مشاركت همه جانبه از بی تفاوتی، تك روی و عدم حس تعاون و تحرك و تمایل به تامین محدود و شخصی در بین اعضای جامعه و جوانان جلوگیری می كند، نابرابری ها را می كاهد، همبستگی و وحدت را تقویت می كند و در نهایت، باعث رضایت مندی و نشاط اجتماعی در جوانان می گردد.

جزئیاتی از تشكیل «پرونده اجتماعی خانوارها»
حبیب الله مسعوی فرید معاون اجتماعی سازمان بهزیستی كشور جزئیاتی از طرح تشكیل «پرونده اجتماعی خانوارها» و فعالیت «مراكز جامع خدمات اجتماعی» را تشریح كرد و به ایسنا اظهار داشت: در این طرح كه به شكل پایلوت از اسلام شهر شروع شده است، برای شهروندان پرونده اجتماعی خانوار تشكیل می گردد كه فاز طراحی آن تمام شده است. هم اكنون در مرحله تدوین بسته های آموزشی قرار داریم كه شامل جزئیات آموزش هایی است كه باید عرضه شود.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون سازمان بهزیستی با دستگاه های دولتی و بخش های غیردولتی و مردمی شامل سازمان های مردم نهاد و شورای شهر اسلام شهر هم جلسه ای برگزاركرده است، اضافه كرد: نخستین اطلاعات جمع آوری شده برای این پرونده ها شامل اطلاعات دموگرافیك است. یعنی ببینیم كه برای مثال این افراد در سن ازدواج قرار دارند یا نه؟ آیا معلولی در خانواده وجود دارد یا نه؟ همینطور با عنایت به وضعیت جمعیتی خانواده آیا خانواده زن سرپرست است؟ بدین سان می خواهیم اگر این خانواده ها قبلا شناسایی نشده اند، برپایه ساختار اجتماعی خانواده و با عنایت به اولویت ها به آنها خدمات عرضه نماییم.

احتمال خودكشی موفق بین معتادان۲۰ برابر افراد عادی است
دكتر پروانه محمدخانی یك روانشناس بالینی با اشاره به اینكه اعتیاد اختلال روانپزشكی پیچیده ای است و همانند سایر اختلالات روان پزشكی عوامل زیستی و عوامل محیطی در پیدایش آن اهمیت دارند، اضافه كرد: گفته می گردد كه اعتیاد بیماری مغز است، یعنی فرآیند حیاتی كه رفتار اختیاری مصرف مواد را به مصرف جبری مواد تبدیل می كند و ریشه در تغییراتی در ساختمان و شیمی اعصاب مغز مصرف كننده دارد.

متخصص روانشناس بالینی افزود: همانند سایر بیماری های مغزی و روانپزشكی نقش عوامل ژنتیك در تولید بیماری اعتیاد مشخص شده است؛ همینطور مصرف مجدد مواد می تواند با استفاده از رفع حالت های آزاردهنده و یا ناخوشایند نظیر درد، اضطراب و افسردگی به شكل رفتاری شرطی سازی و تقویت شود. این عوامل ژنتیكی، مغزی، روانی و رفتاری وجوه مشترك زیادی با سبب شناسی بیماری افسردگی دارند.

چكش كاری آموزش و پرورش برای تقویت حقوق و مزایای معلمان
فرهاد كریمی رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش از انجام مطالعاتی برای تدوین لایحه حقوقی رفاهی معلمان اطلاع داد و اظهار داشت: باید به این سمت حركت نماییم كه دریافتی ها، رفاهیات و مزایای معلمان با سایر كارمندان دولت در سطح مناسب و منطقی قرار بگیرد.
وی با اشاره به اینكه مطالعات تدوین لایحه حقوقی رفاهی معلمان را در دست انجام داریم اظهار نمود: اواخر سال ۹۶ و در دو سه ماه اخیر چهار پژوهش با مبحث مقایسه وضعیت رفاهی و حقوقی معلمان ایران با معلمان دیگر كشورها و همینطور وضعیت حقوقی معلمان ایران نسبت به كارمندان سایر سازمان های ایران در پژوهشگاه مطالعات انجام شده است.
وی ادامه داد: متاسفانه فاصله ای كه حتی بین معلمان ما با بقیه كارمندهای دولت وجود دارد فاصله خوبی نیست و باید به این سمت حركت نماییم كه دریافتی ها، رفاهیات و مزایای معلمان با سایر كارمندان دولت در سطح مناسب و منطقی قرار بگیرد.

پیش بینی بارش های گسترده از نیمه هفته آینده
مسعود حقیقت مدیركل شبكه پایش سازمان هواشناسی با پیش بینی شرایط بارشی و دمایی كشور طی روزهای آینده، اظهار داشت: از نیمه هفته آینده سیكل بارشی گسترده در كشور آغاز می گردد.
وی با اشاره به اینكه طی هفته جاری تا دوشنبه هفته آینده (۲۳ مهر ماه) توقع بارش چندانی در كشور نداریم، اظهار داشت: در این بازه زمانی، انتظار می رود تنها در راه البرز و زاگرس و غرب كشور بارش های پراكنده داشته باشیم.
وی افزود: از دوشنبه هفته آینده سیكل بارشی جدید در كشور شروع می گردد و شاهد بارش های گسترده در غالب مناطق كشور همچون غرب، شمال غرب، قسمت هایی از مناطق مركزی و ارتفاعات و دامنه های البرز خواهیم بود. پیش بینی می گردد كه بارش های كشور از نیمه هفته آینده درصدی بیشتر از حد نرمال باشد.

به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
جزئیات دستگیری متهم اصلی سكه ثامن و همسرش
رصد پسر اینستاگرامی فراری/تلگرام همچنان دارای بیشترین جرائم
درخواست بودجه ای وزیر بهداشت برای چند بیماری حاشیه ساز
چكش كاری آموزش و پرورش برای تقویت حقوق و مزایای معلمان
تصادف موتور سوار با 2 تریلی جانش را گرفت
پیش بینی بارش های گسترده از نیمه هفته آینده1397/07/19
13:43:39
5.0 / 5
4586
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس