افتتاح نخستین سلامتكده طب سنتی ایرانی یزد با حضور وزیر بهداشت

افتتاح نخستین سلامتكده طب سنتی ایرانی یزد با حضور وزیر بهداشت آرایش عروس: نخستین سلامتكده تخصصی طب سنتی ایرانی استان یزد با حضور وزیر بهداشت و جمعی از مسئولان استانی راه اندازی شد.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، سیدحسن قاضی زاده هاشمی در ادامه سفر خود به استان از مركز ناباروری یزد بازدید و پس از آن نخستین سلامتكده تخصصی طب سنتی ایرانی در یزد را افتتاح نمود.
این سلامتكده با اعتباری دولتی توسط دانشگاه علوم پزشكی شهید صدوقی یزد مساحتی بالغ در دو هزار متر زیربنا و درسه طبقه تولید شده است. در این سلامتكده تمامی پزشكان دارای تخصص طب سنتی هستند و كلیه خدمات مربوط به فصد، حجامت با هزینه دولتی برای مراجعین انجام می گردد.
همچنین مركز خدمات جامع سلامت حاجی مقصودی یزد با حضور وزیر بهداشت، استاندار، نماینده مردم یزد و اشكذر در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی راه اندازی شد.

مركز خدمات جامع سلامت حاجی مقصودی با زیربنای 2300 متر و در زمینی به مساحت 1600 متر با مشاركت دانشگاه علوم پزشكی یزد توسط وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی راه اندازی شد. این مركز به همت خیر بزرگوارحاج غلامرضا حاجی مقصودی ساخته و جمعیتی حدود 30 هزار نفر را تحت پوشش قرار می دهد.
خدمات جامع سلامت شامل بهداشت محیط، تغذیه، مشاوره و روانشناسی، بهداشت حرفه ای، واكسیناسیون، آزمایشگاه، مراقب سلامت و مشاوره ازدواج، همچون خدمات قابل عرضه در این مركز است.
همچنین هلی پد و پایگاه اورژانس شهید ذولفقاری یزد با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی به بهره برداری رسید.
سیدحسن قاضی زاده هاشمی در ادامه سفر خود به استان هلی پد و پایگاه اورژانس شهید ذوالفقاری یزد را افتتاح نمود.
پایگاه اورژانس شهید ذولفقاری در زمینی به مساحت 15 هزار مترمربع توسط خانواده شهید ذوالفقاری با اعتباری بالغ بر 700 میلیون تومان از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشكی شهید صدوقی یزد ساخته و تجهیز شده است.
بیمارستان فوق تخصصی خون آنكولوژی میرزا محمد صادقیان و بانو یزد توسط وزیر بهداشت، استاندار و جمعی از مسئولان استانی افتتاح شدند.
به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، سیدحسن قاضی زاده هاشمی، در ادامه سفر خود به استان بیمارستان فوق تخصصی خون آنكولوژی میرزا محمد صادقیان و بانو یزد با زیربنای 8500 متر مربع و با 116 تخت در شش طبقه را افتتاح نمود.
این بیمارستان شامل بخش های غربالگری خون و سرطان، درمانگاه، اتاق عمل سرپایی، بخش مراقبت های ویژه و پیوند مغز و استخوان، خون و آنكولوژی بزرگسالان، خون و آنكولوژی اطفال، مركز تحقیقات خون و آنكولوژی و بخش جراحی خون و آنكولوژی است. افتتاح بخش جدید عفونی با 26 تخت بیمارستانی كه در 200 متر مربع زیربنا تولید شده است از دیگر طرح هایی بود كه توسط وزیر بهداشت راه اندازی شد.
وزیر بهداشت در ادامه فاز یك و دو اورژانس بیمارستانی شهید صدوقی با 1300 متر مربع زیربنا را افتتاح نمود. این بخش دارای 30 تخت بیمارستانی است كه با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد 200میلیون تومان از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشكی شهیدصدوقی یزد به بهره برداری رسید.
آیین آغاز ساخت مجتمع آموزشی- درمانی دندانپزشكی بانو تفضلی در بیمارستان شهید صدوقی با زیربنای 4300 مترمربع در سه طبقه از دیگر طرح های افتتاح شده توسط وزیر بهداشت در یزد بود.
به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، سید ابوالفضل موسوی بیوكی در آیین افتتاح همزمان 40 طرح آموزشی، بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشكی شهید صدوقی یزد، با اشاره به نقش خیرین در توسعه حوزه بهداشت و درمان استان، اظهار نمود: وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشكی هم باید با پشتیبانی از خیرین حوزه بهداشتی ظرفیت حوزه سلامت استان را تقویت كند. شرایط استان یزد برای پیشرفت بیش از پیش آماده است و یزد باید به قطب پزشكی كشور تبدیل گردد.
موسوی بیوكی با بیان این كه استان یزد همچون استان های شاخص كشور در عرضه خدمات بهداشتی و درمانی است، اظهار داشت: با وجود كم و كاستی های مختلف ولی كادر درمانی استان یزد تلاش دارند بیشترین و بهترین خدمات درمانی را به متقاضیان ارائه نمایند.

1397/06/27
13:32:32
5.0 / 5
4610
تگهای خبر: ازدواج , بهداشت , بیمار , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس