مطالعات نشان می دهد؛

كم آبی بدن به مغز صدمه می رساند

كم آبی بدن به مغز صدمه می رساند آرایش عروس: طبق نتایج یك تحقیق جدید، كم آبی بدن باعث تغییر در شكل و فعالیت مغز شده و عملكرد مهارتی مغز را كُند می كند.به گزارش آرایش عروس به نقل از مهر، محققان موسسه تكنولوژی جورجیا در مطالعه ای دریافتند زمانی كه بی آبی بدن به اوج می رسد، بخشی از مغز متورم می شود، سیگنال دهی نورونی تشدید می گردد و انجام مهارت های یكنواخت و معمولی مغز دشوارتر می گردد.
محققان همینطور دریافتند گرمای شدید هم به عملكرد افراد شركت كننده در تست صدمه می رساند، اما آسیب ناشی از كمبود آب، حدود دو برابر بیشتر است.
«میندی میلارد استافورد»، پژوهشگر ارشد مطالعه، در این باره می گوید: «ما در این مطالعه به بررسی این مسئله پرداختیم كه آیا ورزش و استرس گرمایی به تنهایی بر عملكرد شناختی مغز تاثیر دارند و تاثیر كم آبی را مورد مطالعه قرار دادیم.»
در آزمایشات، زمانیكه شركت كنندگان ورزش كرده، عرق كردند و آب نوشیدند، فضاهای مملو از مایع موسوم به حفره در مركز مغز منقبض شدند. اما در حالت فعالیت زیاد فیزیكی همراه كم آبی بدن، این حفره ها معكوس عمل كرده و بزرگ شدند.
محققان دریافتند در واكنش به سیگنال كم آبی بدن، نواحی از مغز كه الزاما نیازی به دخالت در انجام مهارت ندارند وارد عمل شده و فعالیت شان تشدید می گردد و همین مسئله باعث دشواری عملكرد مغز در انجام مهارت های عادی می گردد.

1397/06/05
13:32:56
5.0 / 5
4934
تگهای خبر: بدن , محققان , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس