معاون دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان خبر داد

تشدید پیگیری و نظارت بر ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان

تشدید پیگیری و نظارت بر ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان آرایش عروس: معاون دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان از تشدید پیگیری و نظارت بر مبحث ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان برای تهیه ملزومات، دارو و یا تعرفه خودساخته در مراكز درمانی اطلاع داد.به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا دكتر علی مشكینی درمورد مساله نظارت بر مطب ها خاطرنشان كرد: اتفاقات خوبی در سطح كشور در حال وقوع است. نظارت جامع و هدفمند بر موسسات پزشكی، مطب ها و مراكز با هدف برخورد با متخلفان در حال انجام می باشد و تاكید بر ضرورت هماهنگی با سازمان نظام پزشكی جهت اطلاع دقیق از پروانه های مطب صادره و بازدیدهای منظم قبل و پس از تاسیس از جانب این دفتر صورت می گیرد.

معاون دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت افزود: گزارش ۲۸ گانه وقایع ناخواسته درمانی توسط دانشگاه های علوم پزشكی در سامانه مربوطه در حال ارسال است البته این سیستم باید به تمامی مراكز و موسسات تعمیم داده شود.

وی ادامه داد: سناریوهایی هم برای پیشگیری از بروز خطا بعنوان تجربه در سامانه بارگذاری می شوند و لازم است بازخوانی در كمیته های مربوطه همچون كمیته خطا در دستور كار قرار گیرد.

معاون دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان در مورد شكایات درمانی ثبت شده اظهاركرد: حدود ۲۵ هزار و ۱۶۴ مورد شكایت از اول سال ۹۶ تا امروز در سامانه ۱۹۰ ثبت شده این در شرایطی است كه اطلاع رسانی به مردم و آگاه سازی آنان با سامانه ۱۹۰ باید در تمامی مراكز اعم از سرپایی و بستری ادامه یابد.

مشكینی با اشاره به مساله وجود تخت های VIP از تشدید پیگیری و نظارت بر مبحث ارجاع بیماران به خارج از بیمارستان برای تهیه ملزومات، دارو و یا تعرفه خودساخته در مراكز درمانی اطلاع داد.

به گزارش سایت وبدا وی در انتها خاطرنشان كرد: از جانب دفتر نظارت بر بازدیدهای ادواری اعتباربخشی هم كه نوعی نظارت مستمر بر كیفیت خدمات در بیمارستان هاست همواره تاكید گردیده است. گزارش های دریافتی هم وضعیت مطلوبی از نظارت دانشگاه ها را نشان می دهند.
1397/06/02
13:58:48
5.0 / 5
4351
تگهای خبر: بیمار , پزشك , پزشكی , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس