مویز تصفیه كننده ریه و رفع كننده یبوست

مویز تصفیه كننده ریه و رفع كننده یبوست آرایش عروس: عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی یزد و متخصص طب سنتی از خشكبار مویز بعنوان یكی از موثرترین روان ‎كننده های شكم بخصوص برای رفع عارضه یبوست و همینطور تصفیه ریه ها یاد كرد.


سید كاظم كاظمینی در گفت و‎ گو با خبرنگار ایسنا مویز را در اصلاح انگور خشك شده یا نیمه خشك خواند كه در كتب سنتی از آن بعنوان «زبیب» یاد و خواص زیادی هم برای آن تعریف شده است.
وی در مورد خواص مویز اضافه كرد: این خشكبار می تواند بعنوان اعتدال‏ دهنده در مواقعی كه اخلاط بدن مانند سودا و بلغم غلیظ شده است، استفاده گردد.
این متخصص طب ایرانی افزود: مویز قابلیت روان ‎كنندگی شكم را هم دارد و تحت عنوان تخصصی ملین طبع از آن یاد می ‎شود و بعنوان یكی از رفع كننده های یبوست قابل استفاده می باشد.
كاظمینی، مویز آب خیس ‏كرده یا پخته شده را هم روان كننده شكم دانست و اظهار داشت: مصرف این مویز با داروهای مناسب، ملین طبع است و اگر در سركه انگور آن را خیسانده و ناشتا بخورند، برای تحلیل ورم طحال‏ هم مفید می باشد.
وی استفاده از مویز برای تصفیه ریه را هم اقدامی مفید و موثر خواند و اظهار نمود: مویز علاوه بر آن، مقوی كبد و محرك نیروی جنسی اشخاص سرد مزاج است و اگر دانه مویز را خارج كرده و به جای آن دانه فلفل جای داده و مصرف شود، برای رفع سردی كلیه كه یكی از سوء مزاج‏ های این عضو بدن است، همینطور سنگ مثانه و قطره ‏قطره ادرار كردن، بسیار مفید می باشد.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی در مورد انواع مویز هم عنوان كرد: بهترین نوع مویز، نوع پرگوشت كم دانه یا بی‏دانه است و در مقابل كم‏‏ خاصیت‏ ترین آن، نوع خشك و كم‏‏ گوشت آن است.
وی در مورد دیگر كارایی های مویز هم اظهار نمود: اگر مویز را با انیسون كه یك دانه گیاهی گرم مزاج و مفید برای گرم كردم بدن بخصوص مفاصل است، پخته و مخلوط نماییم و آن را با روغن بادام بخوریم، برای رفع سرفه سرد و بلغمی موثر خواهد بود.
وی در انتها هم طبیعت مویز را برگرفته از نوع انگور آن دانست و اظهار داشت: طبق نظر حكمای طب سنتی، مویز از نظر طبیعت برحسب این‏ كه از چه نوع انگور و در چه مرحله ‎ ای تهیه شده باشد، اندكی از همدیگر متمایز است.
كاظمینی تصریح كرد: مویزی كه از انگور سفید به دست آمده باشد، دارای گرمی كمتری نسبت به مویزی است كه از انگور سیاه تهیه شده باشد، البته مویز بسیار شیرین هم دارای گرمی بیشتری نسبت به مویز كم ‏شیرینی است.1397/05/13
12:59:22
5.0 / 5
4693
تگهای خبر: متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس