تاثیر سلامت كبد بر ابتلا به آلزایمر

تاثیر سلامت كبد بر ابتلا به آلزایمر به گزارش آرایش عروس درحالیكه علت دقیق مبتلا شدن به بیماری آلزایمر مشخص نمی باشد، محققان در كوشش برای شناسایی مهم ترین فاكتورهای خطرزا در بروز آن هستند.به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، محققان آمریكایی در یك بررسی جدید به عامل موثر دیگری در خطر مبتلا شدن به آلزایمر یعنی سلامت كبد دست پیدا كردند. این محققان مشاهده نمودند خطر مبتلا شدن به بیماری آلزایمر با كاهش سطح پلاسمالوژن ها- نوعی فسفولیپید تولید شده در كبد- مرتبط می باشد كه نقش كلیدی در حفظ سلامت سلول های مغز بازی می كنند.

پلاسمالوژن ها از كبد و با استفاده از خون به مغز و دیگر نقاط بدن منتقل می شوند كه سطح این فسفولیپیدها با انجام آزمایش های ویژه ای اندازه گیری می گردد. محققان آمریكایی در این بررسی به دنبال آن بودند تا مشخص شود آیا كاهش سطح پلاسمالوژن با افزایش خطر مبتلا شدن به نارسایی های شناختی همچون آلزایمر و اختلال شناختی خفیف مرتبط می باشد.

به گفته محققان، پایین بودن سطح پلاسمالوژن ها با افزایش میزان پروتئین تائو كه مشخصه بارز بیماری آلزایمر است ارتباط دارد.

به گزارش آرایش عروس به نقل از مدیكال نیوز تودی، محققان همینطور تاكید كردند: این تحقیق نشان داد كمبود پلاسمالوژن در رابطه با سن می تواند با افزایش خطر بیماری آلزایمر ارتباط داشته باشد، چونكه كبد نمی تواند مقدار كافی از آن را تولید نماید. 

1397/05/05
13:28:27
5.0 / 5
4560
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سلامت , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس