معضل فقر بهداشت در میان دانش آموزان دبستانی انگلیس

معضل فقر بهداشت در میان دانش آموزان دبستانی انگلیس آرایش عروس: بررسی های یك موسسه خیریه انگلیس نشان داده است كه شماری از دانش آموزان دبستانی در این كشور به علت ناتوانیِ مالیِ والدینشان برای خرید مواد شوینده با مشكل فقر بهداشتی روبرو هستند و بهداشت فردیِ مناسبی ندارند.


به گزارش آرایش عروس به نقل از ایسنا، ۴۳ درصد از والدینی كه در این نظرسنجی شركت كردند، اعلام نمودند به علت عدم توانایی در خرید مواد شوینده مجبورند فرزندان خویش را بدون انجام نكات بهداشت اولیه به مدرسه ببرند و ۱۸ درصد هم اعلام نمودند كه فرزندانشان طی دو روز متوالی مجبور به استفاده از همان لباس های زیر قبلی هستند.
مدارس هم مجبور به پشتیبانی از خانواده هایی شده اند كه به علت مشكلات مالی مجبور به انتخاب میان وعده غذایی یا مواد شوینده و بهداشتی هستند. به صورت كلی معلمان اعلام نموده اند آنها مجبورند هفته ای یك بار مواد شوینده اولیه مانند پودرهای شست وشو، صابون و شامپو را برای دانش آموزان از بودجه مدرسه یا با هزینه خود فراهم نمایند.
طبق اعلام معلمان ابتدایی در این نظرسنجی ۶۳ درصد از دانش آموزان با لباس هایی كثیف، ۴۷ درصد از آنها بدون مسواك زدن و ۸۰ درصد از آنها بدون استحمام در كلاس ها حضور می یابند.
معلمان و كارشناسان برجسته ضمن ابراز نگرانی در مورد تاثیرات منفی عدم رعایت بهداشت فردی بر عزت نفس دانش آموزان اعلام كردند: خیلی از این كودكان به علت عدم رعایت مسائل بهداشتی مورد آزار و اذیت و تمسخر دیگر دانش آموزان قرار می گیرند.
یك روان شناس كودك در این ارتباط می گوید: هیچ كودكی دوست ندارد به علت عدم رعایت بهداشت فردی مورد سرزنش قرار بگیرد و در صورت مورد شماتت قرار گرفتن علاقه خود به مدرسه رفتن و تحصیل را از دست می دهد.
به گزارش گاردین، یافته ها نشان داده است ۳۶ درصد از معلمان شركت كرده در این نظرسنجی خمیر دندان، ۲۹ درصد صابون، ۲۷ درصد محصولات مربوط به درمان شپش سر و ۲۷ درصد هم مسواك مورد نیاز دانش آموزان را خود برای آن ها فراهم می كنند. این معضل تا جایی شدید شده است كه برخی مدارس تصمیم گرفته اند با هزینه خود ماشین لباسشویی در مدارس تعبیه كنند تا دانش آموزان لباس های كثیف خویش را در مدرسه بشویند.1397/04/31
12:53:51
5.0 / 5
4689
تگهای خبر: بهداشت , مسواك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
آرایش عروس
aroosmakeup.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آرایش عروس محفوظ است

آرایش عروس

آرایشگاه عروس